Niespodziankowy koncert Alcest w Krakowie

Autor: Redakcja 01/10/2022 16:46

 

Last minute show odbędzie się 11 października w hali Kamienna12!

Francuski post-blackmetalowy duet lubi zaskakiwać swoich fanów, ale nie tylko muzycznie. Już 11 października skład przewodzony przez Neige’a zamelduje się w Krakowie i będzie to ich jedyny tegoroczny koncert w naszym kraju. Grupa obecnie wciąż promuje świetnie przyjęty “Spiritual Instinct” sprzed trzech lat, ale już trwają pracę nad jego następcą, który najpewniej za kilka miesięcy ujrzy światło dzienne.


ALCEST (Francja) post metal, shoegaze, black metal:
Alcest to niezwykle ciekawa francuska formacja, której założycielem jest Stéphane Paut, multiinstrumentalista, który wybrał sobie ksywkę Neige. Zespół powstał w 2000 roku, a niemały udział w tym miały… dziecięce marzenia Neige’a o baśniowej krainie. Baśniowość owa jest wyraźnie słyszalna w muzyce Alcest, w której ponadto krzyżują się wpływy post metalu, shoegaze’u, black metalu, który  Stéphane’owi od dawna był bardzo bliski. Paut tworzy pod szyldem Alcest muzykę klimatyczną, melancholijną i rozbudowaną. Kompozycje Alcest to łagodność, szybujące dostojnie pasaże i subtelny mrok. Dręczone są przez brutalne uderzenia gitary i mocną perkusję. Całość to odzwierciedlenie wyobraźni Neige’a, który jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu Alcest. W nagrywaniu wspomaga go od 2009 roku bębniarz Winterhalter (Jean Deflandre).

NARAKA (Francja) death metal, modern metal:
W odróżnieniu od Alcest, którego styl to przede wszystkim spójność i konsekwentne korzystanie z elementów cyzelowanych latami, Naraka to maksymalna samowolka. Francuzi opisują swoją muzykę jako nowoczesny metal i trzeba przyznać, że to dobre określenie jak na ten gar, w którym gotują się najróżniejsze inspiracje. Znajdziecie tu dynamiczne strzały na styku death i thrash metalu, do tego furiacki black metal, a na deser symfoniczne aranżacje użyte z należytym rozsądkiem. W dodatku ich zeszłoroczny debiut miksował Logan Mader - ten sam, który zasłynął przed laty jako gitarzysta Machine Head.


 

Zagrają:
ALCEST +NARAKA
Kiedy: 11 października (wtorek) 2022
Gdzie: Kraków @ Kamienna12 (hala Hype Park), ul. Kamienna 12
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety są już dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
- SKLEP eBILET