Dropkick Murphys wydali akustyczny album

Autor: Redakcja 05/10/2022 10:36

Album powstał w studiu nagraniowym, które znajduje się zaledwie kilka minut od miejsca narodzin Woody’ego Guthrie – folkowego piosenkarza, którego teksty zostały wykorzystane na płycie. Nagrywanie „This Machine Still Kills Factists” w rodzinnym mieście Guthrie’go miało szczególne znaczenie dla zespołu. Na bazie tekstów artysty.

Dropkick Murphys stworzyli tak dużo materiału, że kolejnego wydawnictwa możemy się spodziewać już w przyszłym roku! Podobnie jak na kolejną płytę, z niecierpliwością czekamy na nadchodzący koncert Dropkick Murphys w Polsce! Grupa wystąpi w Warszawie już 30 stycznia wraz z Pennywise, The Rumjacks oraz Jesse Ahern.
Bilety na koncert są dostępne na: SKLEP KNOCK OUT.

DROPKICK MURPHYS (USA) celtic punk, hardcore punk:
Słynąca z niesamowitych koncertów, powstała na przedmieściach Bostonu w 1996 roku grupa Dropkick Murphys doskonale łączy melodykę tradycyjnej muzyki irlandzkiej z wybuchową energią punka i hardcore'u. Obok tradycyjnego rockowego instrumentarium kapela często korzysta z akordeonu, banjo, mandoliny, czy gwizdków.
Trzon zespołu stanową muzycy o najdłuższym stażu, czyli Ken Casey, Al Barr i Matt Kelly. Skład uzupełniają James Lynch, Tim Brennan i Jeff DaRosa. Panowie nie próbują wymyślać koła na nowo, lecz za każdym razem serwują pełną szczerej energii mieszankę elementów folkowych i punkowych. Docenieni w USA zostali, otrzymując platynową płytę za album "The Warrior's Code". Choć o wiele większy rozgłos dało Dropkick Murphys wykorzystanie przez Martina Scorsese ich wykonania utworu "I'm Shipping Up To Boston" w nagrodzonym Oscarem filmie "Infiltracja". Singel z tym kawałkiem uzyskał w USA status podwójnej platyny.

PENNYWISE (USA) punk rock, skate punk:
Pennywise działają i nagrywają z powodzeniem już od późnych lat osiemdziesiątych, ale coś nam mówi, że ich muzyka znowu zyskała na aktualności, jak nigdy przedtem. W dobie renesansu intensywnego uczuciowo pop-punku Kalifornijczycy sprawdzają się jak ryba w wodzie, bo ich melodyjny hardcore przecięty skate punkiem i wyjątkowo łatwym do przyswojenia punk rockiem działa idealnie. Dodatkowo ilość pozytywnego przekazu w tym wszystkim bucha na wszystkie strony, więc głowa do góry, uśmiechnijcie się i lećcie w mosh!

THE RUMJACKS (Australia) celtic rock, punk rock:
Jesteście w Australii, wchodzicie do mocno podejrzanego pubu, a wzrokiem mierzą was ci dżentelmeni - co robicie? Oczywiście zamawiacie kolejkę i bratacie się z nimi. Muzyka Rumjacks ma wyjątkową wartość zbliżającą ludzi, a wszystko dzięki wpadającej w ucho oraz oko formie. Celtycko-punkowy rock panów z Sydney wpada w ucho i raczej z niego nie wypada, bo jest tak przebojowy i tak nośny, że nic tylko ruszyć na miasto w poszukiwaniu wrażeń.
JESSE AHERN (USA) americana, dark folk, country:
Estetyka pt. “smutny gość gra przejmujące piosenki na gitarze w obskurnym barze” to coś, co wszyscy znamy i lubimy, ale Jesse Ahern wnosi popularną pozę o parę szczebli wyżej. Nie jest kserokopią singer-songwriterskich bardów a’la Johnny Cash, a zamiast tego zgrabnie miesza rockabilly, country, mroczny folk oraz americanę. Wszystkie te elementy przynoszą numery jak najbardziej niewesołe, ale z jakąś mgiełką nadziei, z jakimś przekonaniem o lepszym jutrze. W dzisiejszych, wyjątkowo niepewnych czasach taki przekaz jest na wagę złota.

Zagrają:
DROPKICK MURPHYS (USA) celtic punk, hardcore punk
+
Pennywise (USA) punk rock, skate punk
The Rumjacks (Australia) celtic rock, punk rock
Jesse Ahern (USA) americana, dark folk, country

Kiedy: 30 stycznia (poniedziałek) 2023
Gdzie: Warszawa @ EXPO XXI - Hala nr 4, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14
Bilety: 169 zł – przedsprzedaż, 190 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
- eBILET