ZESPOLENIE industrial/folk/metal party

Autor: Redakcja 29/12/2022 12:41

 

Klub Semafor i zespół Czarny Bez będą gospodarzami pierwszej edycji, podczas której trzy z pozoru inne muzycznie projekty oraz publiczność, zespolą się stając się jedną eklektyczną rodziną.

CZARNY BEZ (Skarżysko-Kamienna) industrial/slavic/folk/metal:
Muzyczna podróż do czasów nieznanych lub zapomnianych, opowieści o prasłowiańskiej duchowości, zwyczajach i demonologii ale też, refleksji nad współczesnym światem. Mocne gitarowe riffy, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy. Stroje sceniczne w nurcie goth, steam punk i dehumanizujące maski męskiej części zespołu nawiązują do alternatywnej historii kwartetu osadzonej w apokaliptycznym świecie, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie znów wracają do plemiennego ustroju, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich. To istny słowiański „Mad Max” w cybernetycznej epoce żelaza.
Czarny Bez promuje swój album „Ludzie, duchy, bogi” (wyd. Via Nocturna 2022). Ten koncert jest jednym z kilkunastu na całej ogólnopolskiej trasie zespołu.

 

DAJ OGNIA (Kraków) regresywny dark folk:
Tułają się między Polską a Skandynawią, grając po tancbudach, stypach i świętych gajach.
Po drodze przystają u malowanych wrót w karczmach na zamarzniętym Bałtyku.
Grają pod nogę i ku zadumie ludziom spod strzechy i azbestowej dachówki, przeplatając tradycje muzyczne Północy i Południa. Ogrywają stare wiejskie melodie na własną anachroniczną modłę, przywołując nastroje z urojonej wioski - plebejski rejwach, echa obrzędów, wołanie o śmierć w panieństwie i tupot bosych stóp po zamarzniętej glebie. Tkając muzyczną opowieść wykorzystują dźwięki archaicznych lir smyczkowych, śpiewu tradycyjnego, dud, bębnów i kości, splatających się w pełne melancholii, jednak porywające do tańca brzmienie. Grupa promuje utwory z albumu „Wykrot”.


DJ ELEKTRON (Skarżysko-Kamienna) psytrance/folk/industrial:  
ten zamaskowany producent muzyki elektronicznej, uraczy widzów Semafora, setem dj-skim z elementami muzyki autorskiej, specjalnie przygotowanym na potrzeby industrial/folk/metal party.
W trakcie występu nie zabraknie elementów folkowych, gdyż to jeden z wieloletnich członków grupy Studium Instrumentów Etnicznych i zespołu Dym. Lecz tym razem zabierze Nas w przestrzeń dźwiękową, wyłącznie cyfrową.

Wystąpią:
Kiedy: 28 stycznia (sobota) 2023
Gdzie: Klub Semafor, ul. Towarowa 2, Skarżysko-Kamienna, 20.00 (otwarcie bram: 19:30)
Bilety: 30/40 PLN

LINE-UP:
20.00 – DJ ELEKTRON
20.45 – DAJ OGNIA
21.50 – CZARNY BEZ