Kissin’ Dynamite, Dynazty i Formosa, czyli wieczór pełen heavy metalu, od którego zapłonie Kraków

Autor: Redakcja 21/01/2023 22:42


Kissin’ Dynamite oraz Dynazty wystąpią w Polsce w ramach co-headlinerskiej trasy, a ich gościem będzie grupa Formosa.


Kissin’ Dynamite to naładowane testosteronem hard’n’heavy (“Not the End of the Road” z tego roku dobrze to ukazuje), Dynazty na wydanym w sierpniu “Final Advent” przychylają się ku power metalowi, a supportująca ich Formosa uchwyca esencję glam metalu w ramach prawie rocznego albumu “Danger Zone”.

KISSIN’ DYNAMITE (Niemcy) glam metal, heavy metal:
Jeśli nazwa zespołu wzięła się z kawałka AC/DC, to już wiecie, że w żyłach Kissin’ Dynamite nie płynie żadna tam krew czy inne substancje, tylko upłynniony ekstrakt z rock’n’rolla. Niemieckiej grupie w tym roku stuknęło 15 lat w kalendarzu i trudno o lepsze sposoby celebracji tej rocznicy niż słuchanie “Not the End of the Road”. Pięcioosobowa grupa wciąż kuma heavy metal, wciąż jest w stanie wyciągnąć z tej muzyki pasję i zaangażowanie, a nie wskrzeszać trupy z szafy, a w dodatku czuć w tym radość. Radość z grania oczywiście, bo Kissin’ Dynamite to muzyka pełna afirmacji, miłości do hard rocka oraz zakochania w gatunkowych standardach. Czy da się jeszcze szczerzej? Chyba nie, ale to tylko dodatkowo potwierdza, że musicie wpaść do Kamiennej12. Obiecujemy, że solówek, zagrywek w dwugłosach i charakternych riffów będziecie mieli aż po sam kurek.


DYNAZTY (Niemcy) heavy metal, glam metal:
Konsekwencja Dynazty w systematycznym wydawaniu nowych albumów jest godna podziwu. Od 2009 roku skład puścił w świat osiem płyt, z czego tegoroczne “Final Advent” to prawdopodobnie najdoskonalsze i najbardziej dopracowane wcielenie grupy, jakie dostajemy. Szwedzka gromada również uprawia heavy metal, ale inny - bez swady hard rocka, bez glamowych wtrąceń tu czy tam. Formacja pod przewodnictwem Nilsa Molina lokuje się znacznie bliżej klasycznie pojmowanego power metalu, co oznacza, że silniki ryczą jak szalone, a poziom pompy nie maleje, a wręcz ciągle wzrasta. Jest tu patos, są oszalałe galopady, nie zapominajcie oczywiście o porozrzucanych wszędzie solówkach i melodiach, które przypominają, że prawda to metal, jak śpiewał lata temu Roman Kostrzewski. Nakładajcie skórzane kurtki i zobaczcie ich na żywo.


FORMOSA (Niemcy) hard rock, glam metal:
W przypadku Formosy sytuacja jest bardzo prosta. W tym roku zadebiutowali “Danger Zone”, który świetnie odrestaurowuje złote czasy glam rocka i heavy metalu. Lekko nosowy wokal, obowiązkowa dawka tekstów o miłości i rocku, a do tego dużo kreatywności. Niemieckiemu zespołowi wcale nie zależy na bezmyślnym klonowaniu innych, dlatego mają współczesne brzmienie, a do tego złożone struktury kompozycyjne. Tu jest miejsce i na machanie piąchą, i na okazjonalne cmoknięcie wynikające z zachwytu nad pomysłowością tych trzech panów. Oni mogą być wielcy i coś czujemy, że na żywo dadzą z siebie ponad 110%.


Wystąpią:
KISSIN’ DYNAMITE (Niemcy) heavy metal, glam metal
DYNAZTY (Niemcy) heavy metal, glam metal
+
Formosa (Niemcy) hard rock, glam metal
Kiedy: 8 marca (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 79zł – przedsprzedaż, 100zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions