British Lion zagra w czerwcu w Krakowie

Autor: Redakcja 02/03/2023 11:47

Steve’a Harrisa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego lista sukcesów z Iron Maiden jest długa i szeroka jak Wisła, ale British Lion absolutnie nie odstaje poziomem. Potrzeba wam narowistego hard rocka z miejscem i na riffowaninę, i na balladę? Polecamy “The Burning” z 2020 roku.

British Lion powróci do nas już 12 czerwca i wystąpi w hali Kamienna12 w Krakowie. Bilety i płyty zespołu są już dostępne w Knock Out Music Store!

BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal:
Sprawa z British Lion jest prosta - to hard rock żywotny, energetyczny, nastawiony na przebojowość, czyli taki, jak lubimy. Steve Harris i koledzy idealnie uchwycili esencję gatunku, korzystając z jego największych atutów. Przede wszystkim w najbardziej wysokooktanowych fragmentach mknie to tak, że nic tylko wsiąść do kabrioletu i mknąć po opuszczonej autostradzie. Z kolei bardziej subtelne zagrywki - jak chociażby numer “Legend” - nie pełnią roli zapyhaczy, tylko wypełnionych emocjami małych dzieł sztuki, przy których trudno opanować wzruszenie. Nie odpuszczajcie sobie tej gamy emocji i zameldujcie się w mieście królów 12 czerwca.

DARKTRIBE (Francja) power metal:
Francja kojarzy się raczej awangardowymi przyczółkami black metalu, a nie gatunkową klasyką, ale działające już od prawie dwóch dekad DarkTribe sprawnie odwraca ten stereotyp. Ekipa z barwnej Nicei nie stawia na kombinowanie czy zbędne sztuczki, tylko na to, za co wszyscy kochamy metal: dynamikę w stylu klasycznego heavy, energiczny wokal w wyższym rejestrze oraz powermetalową galopadę otaczaną bitwą solówek i melodiami, które nie wyjdą wam prędko z głowy. Lektury obowiązkowe? Przede wszystkim “Voici l’homme” z 2020 roku.

Zagrają:
BRITISH LION (Wielka Brytania) heavy metal
+Darktribe (Francja) power metal
Kiedy: 12 czerwca (poniedziałek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions