Niepowtarzalny koncert w Skarżysku (aktual.)

Autor: Redakcja 02/11/2013 18:20

Kapela istnieje już od 21 lat, a powstała po rozpadzie hc punkowej grupy Crumbsuckers. Obecny skład kapeli to czterech muzyków: Gary Meskil (wokal, gitara basowa), Tom Klimchcuck (gitara), Marshall Stephens (gitara) oraz Rick Halverson (perkusja).

Na początku swej działalności muzycznej Pro-Pain zajmował się gatunkiem określanym jako hardcore w stylu zespołów takich jak Biohazard czy Spudmonsters, jednak z czasem zmieniło się to w thrash metal i groove. W swoich utworach poruszają tematy społeczeństwa, nienawiści i rebelii.

Występ nowojorczyków poprzedzą dwa suporty: Zuul FX oraz Soulline. Pierwsza z nich to thrash metalowa formacja z Francji. Jej obecny skład to Steeve Zuul Petit (wokal), Quentin Godet (gitara), Arnaud Verrier (perkusja) oraz Ben Miranda (bas). Z kolei Soulline grający melodic death metal to formacja ze Szwajcarii. Na swoim koncie maja takie utwory jak: The House of Enlightenment, Hypnotized czy Hollow.

Impreza odbędzie się ostatniego dnia listopada w klubie Semafor. Koszt wejściówek to 45 złotych (w dniu koncertu – 55 złotych). Początek koncertu przypada na godzinę 19.

Dowiedz się więcej.

Fot. Christine Jaberg