Imperial Triumphant wystąpi w Poznaniu

Autor: Redakcja 02/03/2023 13:25

Po niewątpliwym sukcesie ich najnowszego wydawnictwa, grupa powróci do Europy na serię kwietniowych koncertów.
Płyta spotkała się z bardzo dobrym odbiorem fanów i prasy na całym świecie, czego dowodem są świetne recenzje, wyprzedane koncerty i niedawno podpisany kontrakt Zacharego Ezrina z Gibsonem. Jego złotą, przepiękną sygnowaną gitarę zobaczycie w akcji już 13 kwietnia w poznańskich 2Progach.

IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde:
Znacie drugi zespół metalowy, który nagrał numer z Kennym G? Albo taki, który odstawił diabła, rycerzy siodłających konie i podniosłą poezję na rzecz opisywania brzydoty Nowego Jorku?
Imperial Triumphant to długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu, a wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że za tym wszystkim stoi szeroko rozrysowany koncept, a nie kombinowanie dla kombinowania.
Już sama muzyka zaskakuje, bo - w odróżnieniu od wszystkich odmian rocka - nie bierze się z bluesa, lecz z free jazzu. Tutaj króluje improwizacja i spontaniczność, a każdy ze skrzących się dysonansów ma dokładne miejsce w układance, podobnie jak gradobicie blastów i morze solówek. Do tego wystarczy dorzucić tak pieczołowicie rozegrane kwestie imidżu, bo o ile w metalu zawsze królowała brzydota, tak w otoczce okołomuzycznej Imperial Triumphant rządzi piękno. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatniego dziesięciolecia? Całkiem możliwe, przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.

Zagrają:   
IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde
Kiedy: 13 kwietnia (czwartek) 2023
Gdzie: Poznań @ 2Progi, al. Niepodległości 36
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions