Deathmetalowo-thrashowo-speedowy huragan – Pandemic Outbreak, Species i R.I.P zagrają jako supporty Municipal Waste

Autor: Redakcja 15/05/2023 08:56


To świeże kapele, których członkowie oprócz młodzieńczego wigoru mają też doświadczenie zbierane w innych grupach.

Gdański Pandemic Outbreak promujący debiutancki “Skulls Beneath the Cross” to klasyczny death metal godny florydzkich standardów. Species (“To Find Deliverance” ukazało się w ubiegłym roku) proponują thrash z progowymi smaczkami, a R.I.P (na koncie demo i split wydany przez Hymns of the Crypts) to także thrash, ale pierwotny, podparty speedmetalową energią. Wszystkie grupy zobaczycie w Krakowie już 14 czerwca w hali Kamienna12.
Macie już bilety? Radzimy nie zwlekać z ich zakupem na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

MUNICIPAL WASTE (USA) thrash metal:
Byli jednymi z pierwszych, którzy z powrotem ożywili thrash metal. Prawdopodobnie dzięki nim świat znów odkrył piękno katan wypełnionych naszywkami i białych hi-topów. Na szczęście Municipal Waste nie żyją wyłącznie legendą wykreowaną wiele lat wstecz. Wciąż mają w sobie niesamowity poziom wigoru, a rozpierający adrenaliną crossover thrash w ich wykonaniu nie starzeje się pod żadnym kątem. Piątka kompanów z Richmond nadal znajduje złoty środek między jadowitością hardcore punku a metalowym ciężarem. Bez przerwy radzą sobię z tą materią tak, jakby cały czas byli szalonymi nastolatkami. W dodatku na koncertach preferują głównie czysty chaos, nie żartujemy: mosh pit, stage diving, wściekłe pogo... Amerykanie dostarczą wam masę zabawy, a przy okazji trening cardio. To okazja nie do przepuszczenia.

PANDEMIC OUTBREAK (Polska) death metal:
Zaczynali od thrashu z crossoverową podbudową, ale na przestrzeni lat przeskoczyli w surowiznę i gniew podpatrzone u tytanów amerykańskiego death metalu. To propozycja zakorzeniona w klasyce z przełomu lat 80. i 90., więc jeśli przepadacie za Death czy Morbid Angel, koniecznie musicie sprawdzić, co potrafią Pandemic Outbreak.

SPECIES (Polska) thrash metal:
Ich thrash metal jest daleki od sprawdzonych standardów - dewizą Species pozostaje przede wszystkim ambicja. Są tu zawrotne tempa i groźne riffy, ale oprócz nich na “To Find Deliverance” nie brakuje zagmatwanych struktur z okolic prog metalu, a nawet zawiłej rytmiki bliskiej… jazzowi!
R.I.P (Polska) thrash metal, speed metal:
Witek z Truchła Strzygi to ekspert w dziedzinie klasycznych odmian metalu, dlatego R.I.P. - czyli jego solowy projekt - kondensuje to, co najlepsze w konwencji thrash/speed. Od wściekle ujadających wokali i gnania przed siebie aż po oszczędnie dawkowane melodie. To prawie lata 80., tyle że dzisiaj!

Wystąpią:
MUNICIPAL WASTE (USA) thrash metal
+Pandemic Outbreak (Polska) death metal
Species (Polska) thrash metal
R.I.P (Polska) thrash metal, speed metal
Kiedy: 14 czerwca (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż; 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions