Alcest wraz z The Devil’s Trade wystąpią w Poznaniu i Wrocławiu!

Autor: Redakcja 15/05/2023 09:02


Przed nami dużo melancholii i jeszcze więcej wzruszeń. Alcest i The Devil’s Trade wyznają maksymalny muzyczny ekshibicjonizm w kwestii opowiadania o uczuciach - niezależnie od różnic gatunkowych.

Blackgaze’owcy z Francji przyjadą do nas w ramach trasy zatytułowanej nazwą ich 13-letniego albumu „Ecailles de Lune”. Muzycy promują wciąż również album “Spiritual Instinct” z 2019 r., a węgierski - The Devil’s Trade przypomina dojmującym folkiem o wydanym w 2020 r. “The Call of the Iron Peak”.
Zobaczycie ich 8 października w Poznaniu i następnego dnia we Wrocławiu. Przedsprzedaż biletów na koncerty wystartowała już w sklepie Knock Out Music Store!

ALCEST (Francja) blackgaze, post-rock:
Leaders not followers - tak właśnie można opisać Alcest. Bo francuski projekt od zawsze jest bytem na wskroś oryginalnym. Tego stylu nie pomylicie z nikim. Neige w zasadzie samodzielnie wymyślił blackgaze - ba!, zrobił to, zanim ktokolwiek próbował nazwać ten nurt. Dziś - już w duecie z Winterhalterem za zestawem perkusyjnym - radzi sobie równie świetnie, łącząc rozpacz black metalu, shoegaze’owe rozlewiska melodii i wrażliwość post-rocka. To muzyka, która emanuje szczerymi, maksymalnie podskórnymi emocjami. Zero tuszowania czy nakładania cudzych masek. Alcest wzruszy was już od pierwszych dźwięków.

THE DEVIL’S TRADE (Węgry) folk doom, americana:
Folk doom, gotyckie country, posępna americana… Muzyce Dávida Makó przypisuje się bardzo wiele twarzy, ale jej najistotniejszym elementem jest dojmująca powaga. Propozycja The Devil’s Trade to zbiór historii często przygnębiających, mrocznych do granic. Węgierski muzyk jednak nie wpada całkowicie w dolinę depresji, a przestrzeń i delikatna melodyka jego twórczości są w stanie przyciągnąć wielu słuchaczy. Na żywo brzmi to jeszcze bardziej intymnie i rozdzierająco niż z płyt. Poszukujecie katharsis, duchowej odmiany? Otrzymacie to na koncercie.

Zagrają:
ALCEST (Francja) blackgaze, post-rock
+The Devil’s Trade (folk doom, americana)

Kiedy: 8 października (niedziela) 2023
Gdzie: Poznań @ 2Progi, Al. Niepodległości 36
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 9 października (poniedziałek) 2023
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions