Deathcore’owe Sewer Dwellers zamyka lineup warszawskiego koncertu Aborted

Autor: Redakcja 15/05/2023 09:05


Sewer Dwellers łączą elementy z odmiennych światów bez najmniejszych kompleksów. Deathcore, death metal, orkiestrowy rozmach - a to wszystko ubrane w rozdzierającą intensywność. Grupa wydała dwa single oraz EP-kę “Fate of a Maggot” w 2019 roku. Zobaczycie ich przed Aborted i Atrocity 18 czerwca w Warszawie.

Bilety są nadal dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

ABORTED (Belgia) brutal death metal, grindcore:
Wypruwane wnętrzności, morze zwłok i tyle krwi, że można by nią zapełnić sporych rozmiarów akwen wodny – Aborted od początku kariery utrzymują najwyższy poziom brutalności. Tekstowo i muzycznie nie ma w tym kompromisów, jest za to cios młotem w głowę. Co więcej, nienaruszona formuła wciąż błyszczy, a odnalezienie w niej rysek graniczy z niemożliwością. Belgowie doskonale zdają sobie sprawę z piosenkowego potencjału death metalu i grindu, dlatego nawet najszybsze i najbardziej gwałtowne numery opakowują w skoczną rytmikę, która zmusza do powolnych ruchów głową bądź tupnięć nogą w geście aprobaty. Ich debiutanckiemu “The Purity of Perversion” w maju stukną 24 lata, a mimo wszystko grupa nie słabuje, nie żąda przerw – to się ceni.

ATROCITY (Niemcy) melodic death metal:
Nawet najbardziej abstrakcyjny reżyser nie wymyśliłby takiego scenariusza, ale to prawda – Atrocity zaczynało od technicznego death metalu, z którego weszło w przeróżne okolice. Orbitowali w okolicach gotyku, hard rocka, a swego czasu przytrafił im się nawet cover-album z popową klasyką. Dziś są jednak dużo bardziej spójni, skupiając się głównie na death metalu stale urozmaicanym zamaszystymi melodiami czy wpływami symfonicznymi. Jednak ich otwarte umysły i barwne doświadczenia z przeszłości wciąż punktują. Bo te numery zostają w głowie. Bo brzmią jak nikt inny.

SEWER DWELLERS (Polska) death metal, deathcore:
Nazwa zespołu to potoczne określenie na bezdomnych mieszkańców Bukaresztu (a także i innych wielkich miast), którzy przez brak środków do życia i jakiejkolwiek pomocy szukają schronienia w kanałach. Brzmi brutalnie? Takie ma być. Bo Sewer Dwellers nie słodzą, nie uciekają w łatwe formaty i grzeczne piosenki. Tutaj jest chaos kontrolowany, wywodzący się z różnych źródeł dzisiejszej ekstremy. Grupa bezproblemowo operuje deathcore’owymi breakdownami, w asortymencie ma też grobową jazdę death metalu, a to wszystko urozmaica symfoniczno-posępnymi wstawkami. Zero litości, sama gorycz i precyzja.

Wystąpi:
ABORTED (Belgia) brutal death metal, grindcore
+Atrocity (Niemcy) melodic death metal
Sewer Dwellers (Polska) death metal, deathcore

Kiedy: 18 czerwca (niedziela) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions