Skálmöld w Polsce: Znamy supporty koncertów

Autor: Redakcja 22/07/2023 12:14

Zespoły, które zaprezentują się przed Skálmöld 27 października w Bielsku-Białej i 28 października w Lublinie to skrajne muzyczne byty.

Estoński Metsatöll gra folk metal z blackmetalowymi echami i promuje czteroletnie już “Katk kutsariks”, a Atavistia (“Cosmic Warfare” ukazało się w kwietniu tego roku) rozciąga się dźwiękowo od symfonii aż po melodyjny death metal i prog rocka.
Bilety na koncerty Skálmöld i ich gości czekają na Was w www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

SKALMOLD (Islandia) folk metal, viking metal:
Skálmöld gra muzykę przygodową i to jest ich największy atut. Kiedy wielu adeptów folkowej strony gatunku mniej lub bardziej skupia się wyłącznie na riffach, oni idą w drugą stronę. Wrzucają słuchacza na czubek swojego drakkara, a następnie razem z nim poszukują nieznanego. W ich przepisie na metal w stylu wikingowym nie chodzi wyłącznie o majestatyczne melodie czy kroczące riffy. Często do pakietu dochodzą nieoczywiste melodie, salwa solówek, a nawet thrashowe riffy rozładowujące napompowane ciśnienie. Chyba wyobrażacie sobie, jak to musi żreć na żywo, więc przekonajcie się!

METSATOLL (Estonia) folk metal:
Metsatöll działają na folkmetalowym poletku już od niemal ćwierć wieku, ale nigdy nie ciągnęło ich do stadionów, zawsze działali po swojemu. Zamiast ckliwych i bombastycznych historyjek wybierają to, co najlepsze z lokalnego estońskiego folkloru, a patos zastępują nośnymi riffami i szlachetnymi melodiami. To zespół, który kocha się przede wszystkim za muzykę. Jest za co, bo nawet na ostatniej płycie bezbłędnie zmiksowali swoją folkową tożsamość z grozą black metalu i nie potknęli się przy tym ani razu.

ATAVISTIA (Kanada) melodic death metal, symphonic metal:
Atavistia to projekt, który może uradować prawie każdego. Orkiestrowa pompa i rozmach godny muzyki filmowej? Odhaczone. Ciężar death metalu? Jak najbardziej. Heavymetalowe wyczucie melodii? Pewnie. Dbałość o detal wywiedziona z metalu progresywnego? Jeszcze jak. Muzyczne dziecko Matta Sippoli to przede wszystkim skuteczne czerpanie z różnych krańców metalu. W każdej formie brzmi przekonująco i porywająco.

Zagrają:   
SKALMOLD (Islandia) folk metal, viking metal
+ Metsatoll (Estonia) folk metal
Atavistia (Kanada) melodic death metal, symphonic metal

Kiedy: 27 października (piątek) 2023
Gdzie: Bielsko-Biała @ Rude Boy, ul. 1 Maja 20
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 28 października (sobota) 2023
Gdzie: Lublin @ Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Bilety: 85/95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions