The Raven Age świętuje premiere płyty

Autor: Redakcja 22/07/2023 12:19

Przypominamy, dostępny jest czwarty krążek The Raven Age – “Blood Omen”.

Załoga George’a Harrisa wspina się tu na wyżyny songwritingu. Najnowsze wydawnictwo grupy epatuje więc wszystkim, co kojarzymy z nowoczesnym metalem przy jednoczesnym szacunku do klasyki. Wpływy metalcore’u są coraz rzadsze, a klasyczne riffy heavymetalowe opakowano w nowoczesne brzmienie typu żyleta, lecz to nie wszystko.
Do całości dochodzi także niesłychana przebojowość refrenów, złożone struktury rytmiczne i solówki, solówki wirtuozerskie, zapierające dech w piersiach, a jednak lepiące się do ucha.
Płyta oraz bilety na koncert The Raven Age w Polsce są dostępne w Knock Out Music Store!

THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) groove metal, metalcore:
Zespołów grających metalcore mamy na pęczki, dlatego trudno jest wydestylować z nurtu składowe, które pomogą uzyskać własny styl. Na szczęście The Raven Age nigdy nie mają z tym problemu i dzielnie rekonstruują gatunek po swojemu już od 2009 roku - przeżyli więc jego szczytowe lata popularności oraz teraźniejszy renesans i w ogóle nie tracą wyrazistości. To bezprecedensowe numery, choć melodyjne, zaglądające do skarbca klasycznego metalu, bo George Harris i jego kompani doskonale rozumieją rolę wzniosłego hooku w piosence. Znajdziecie tu narowiste riffy, chwytliwość wdzierającą się do głowy, a do tego motoryczny groove czy smaczki wzięte z rocka alternatywnego, dzięki którym całość buja tak, że właściwie trudno w tej propozycji artystycznej o jakikolwiek słaby punkt. Te mocne z kolei uwydatniają się na koncertach, więc zapraszamy, byście przekonali się o tym na własne oczy i uszy.

Zagrają:   
THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) groove metal, metalcore
Kiedy: 12 października (czwartek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions