Stoic Suffering i Matt Miller kolejnymi supportami Possessed w Polsce!

Autor: Redakcja 24/07/2023 19:25


Zespoły, które wystąpią przed Possessed są w pełni współczesne i brutalne. Na jednej flance deathcore’owe Stoic Suffering (póki co wydają single – ostatni z nich to “SCP_Unknown”), a na drugiej progmetalowy shredder Matt Miller promujący “Monument of Velocity” z 2022 roku.
Possessed oraz ich goście wystąpią w Polsce 6 sierpnia w poznańskim klubie 2Progi oraz dzień później – 7 sierpnia w krakowskiej hali Kamienna12. Bilety są dostępne w Knock Out Music Store!

POSSESSED (USA) death metal:
Czerpali z nich wszyscy – od Chucka Schuldinera, który zawojował cały świat z Death, aż po szwedzkie Entombed czy Dismember. Possessed za sprawą “Seven Churches” zostawiło ogromny ślad na mapie ekstremalnego metalu, a ich zasługi są nie do przecenienia. W dodatku wciąż dają świetne koncerty i – co najistotniejsze – w dalszym ciągu dowożą death metal oldschoolowy, przesiąknięty wpływami thrashu, witalny tak, jak tylko ta muzyka może być witalna. Trzeba przyznać, że Jeff Becerra ma być z czego dumny. Napotkał po drodze wiele przeciwności losu, ale wciąż nie zawodzi.

COBRA THE IMPALER (Belgia) metalcore, prog metal:
Cobra the Impaler zadebiutowali dopiero w ubiegłym roku, ale już brzmią, jakby to była ich dziesiąta płyta. Nic dziwnego – nie każdy zespół ma na bębnach Dirka Verbeurena z Megadeth czy niegdyś Soilwork… W każdym razie Belgowie stawiają na kreatywność. Ich metalcore jest szybki, ciężki, bardzo nowoczesny, ale i poszukujący. Znajdziecie tu dużo skomplikowanych figur rytmicznych i zmyślne partie gitar.

STOIC SUFFERING (USA) deathcore, prog metal:
Stoic Suffering mają na koncie dopiero parę singli, ale już w ich ramach pokazali, że są bestią o bardzo wielu mocach. Główne źródło inspiracji to w przypadku tej grupy maksymalnie ciężki, mięsisty deathcore, lecz na nim zabawa się nie kończy, a wręcz dopiero zaczyna. Bo w kolejce czekają chociażby miarowo wybijane rytmy rodem ze sceny electro i nawet instrumentalna ekwilibrystyka przywołująca na myśl metal progresywny. Amerykanie nie zamykają się dosłownie na nic.

MATT MILLER (USA) prog metal:
U Matta Millera sprawa jest prosta, choć piosenki jak najbardziej zawiłe. Amerykański twórca ma we krwi prog metal w absolutnie bombastycznej i technicznej formie. Gitarzysta uwielbia shreddować, więc shredduje, ile wlezie – to istny solówkowy festiwal, a palcołomna gimnastyka idzie tu w parze z wyczuciem melodii oraz intrygującymi riffami w tle. Gdy zobaczycie, co potrafi Matt na żywo, opadną wam szczęki.

Wystąpią:
POSSESSED (USA) death metal
+Cobra the Impaler (Belgia) metalcore, prog metal
Stoic Suffering (USA) deathcore, prog metal
Matt Miller (USA) prog metal

Kiedy: 6 sierpnia (niedziela) 2023
Gdzie: Poznań @ 2Progi, ul. Niepodległości 36
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 7 sierpnia (poniedziałek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions