Punxperyment powraca

Autor: Redakcja 13/11/2013 17:30

Grupa Respondent powstała siedem lat temu w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to kompilacja amerykańskich melodii oraz rdzennego polskiego punk rocka. Kapela w swoich tekstach porusza kwestie społeczne, polityczne i łączy je z humorystyczną krytyką. W dorobku ekipy Respondent znajduje się debiutancki krążek „Działa-Nie!”, natomiast w 2011 roku powstał album „Homo Hubris”.

„Chęć stworzenia czegoś kreatywnego towarzyszyła nam od dawna. I tak w wyniku zderzenia rożnych charakterów, poglądów i fascynacji muzycznych powstała Hasta La Vista” – piszą o sobie chłopaki z Wołowa, którzy tworzą tamtejszą scenę muzyki punk. Formacja ma za sobą niezwykle intensywny miesiąc pełen koncertów. Tym razem na ich drodze stanęło województwo świętokrzyskie.

Na koniec Auschwitz Rats, czyli grupa z miejscowości Łętownia, która gra szeroko pojęty punk. „Projekt pięciu kolesi, dla których punk rock to antidotum na chorą rzeczywistość, wygenerowaną przez polityków, religie, wojsko, media, korporacje. O tym są nasze teksty” – czytamy na oficjalnej stronie grupy.

Impreza w najbliższą sobotę (16.11.2013) w kieleckim klubie Woor przy Placu Wolności. Start o godzinie 20.30. Wstęp – 10 złotych.

Dowiedz się więcej.