Punk rock w Woorze

Autor: Bartek Osman 25/03/2013 18:17

Według planu imprezy, jako pierwsi zagrają pochodzący z Rzeszowa muzycy punk rockowego zespołu Schnellzug. Kapela jak sama o sobie pisze nie obaliła żadnego systemu, nie supportowała legendarnej Siekiery w Jarocinie w 1992 r., ale za to jest odpowiedzią na wszystkie pytania, jakie mogą zrodzić się w głowach członków klasy pasożytniczej. Czy tak jest naprawdę będzie można przekonać się osobiście już niedługo.

Po gościach z podkarpacia sceną zawładnąć ma niezwykle lubiana miejscowa grupa Innkai. Kielczanie, których twórczość najlepiej opisują słowa „energetyczny grunge folk” od początku rozpoczęcia działalności koncertowej są ulubieńcami nie tylko lokalnej publiki. Na swoim koncie mają już doskonale przyjęte występy także w innych miastach Polski.

Tuż przed główną gwiazdą wieczoru na deskach Woora zaprezentuje się inna kielecka kapela – punk rockowa Kupa. Dorobek artystyczny założonego w 2008 r. zespołu stanowią dwa longplaye nagrane w domowych warunkach. Należy wspomnieć, że oba te wydawnictwa cieszą się niezwykłą popularnością wśród świętokrzyskich fanów.

Imprezę swoim występem zwieńczy młoda, rzeszowska formacja Troty grająca muzykę spod znaku folk punku. Jedną z cech wyróżniających twórczość zespołu na tle pozostałych kapel jest silny, zadziorny głos wokalistki Beli oraz wykorzystanie instrumentów takich jak mandolina czy banjo tenorowe. Grupa może pochwalić się także debiutancką płytą zawierającą dziesięć niesztampowych kompozycji.

Start imprezy organizatorzy przewidzieli na godzinę 19:30, a koszt wstępu na 8 zł.