Kieleckie Juwenalia 2014 – pierwsze ogłoszenie!

Autor: Redakcja 04/02/2014 12:31

Szczegóły majowej imprezy wciąż są tajemnicą. Znamy na razie jedynie datę oraz przybliżony start koncertu kultowej grupy, który przewidziany jest na godzinę 20. O nowych informacjach dotyczących tego wydarzenia będziemy informować Was na bieżąco.

Zespół TSA powstał w 1979 roku w Opolu. Największą popularnością formacja cieszyła się w latach 80-tych. Światło dzienne ujrzały wtedy m. in. takie płyty jak „Live” oraz „Heavy Metal World”, które weszły już do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Rockowa ekipa z Opola nie stroniła również od koncertowania. Muzycy zagrali wówczas setki koncertów na terenie całego kraju, a także wystąpili we Francji, Niemczech, Czechosłowacji i Związku Radzieckim. Dobra passa TSA zakończyła się w 1989 roku, kiedy to formacja zdecydowała się zawiesić działalność.

Do reaktywacji grupy doszło w 2001 roku. Od tego czasu zespół powrócił do regularnego koncertowania, wydał reedycję klasycznych płyt oraz nagrał nowy album zatytułowany „Proceder”.

Obecnie w skład TSA wchodzą: Marek Piekarczyk – śpiew, Andrzej Nowak – gitara, Stefan Machel – gitara, wokal wspierający, Janusz Niekrasz – gitara basowa, wokal wspierający, Marek Kapłon – perkusja.

Przypomnijmy, że ostatnio formacja odwiedziła województwo świętokrzyskie w lipcu 2013 roku. Muzycy zagrali wówczas pamiętny koncert w parkowym Amfiteatrze w Ostrowcu Świętokrzyskim.