Czas na wspólne spotkanie

Autor: Redakcja 05/02/2014 07:02

Początek wieczoru należał do gospodarzy, czyli kieleckiej formacji Chleb. Grupa długo się skroiła, ale jak już zaczęła to z pełną mocą. Od pierwszych minut koncertu rozkręciło się pogo. Zespół swoim występem przywołał czasy Jarocinów z lat osiemdziesiątych. Kompozycje Głowa, Posiadacz, czy Wyrok zabrzmiały wyjątkowo mocno i dosadnie. Powagi występowi Chleba dodawał panujący w Woorze półmrok. Publiczność chciala więcej piosenek kapeli, krzycząc: Więcej Chleba… Niestety wszystko rządzi się swoimi prawami i koncert kieleckiej kapeli musiał przejść do historii.

Zobacz galerię z koncertu (Chleb i Ortodox)

Jako drugi na scenie zameldował się hardcorowo-punkowy zespół Ortodox z Dębicy. Panowie zagrali energiczny i porywający set. Dużą aktywnością wykazywał się gitarzysta. A to stanął na głośniku i z stamtąd przygrywał. A to popisywał się swoimi umiejętnościami, grając na gitarze zza pleców. Wokalista zespołu Gumiś skwitował to w dość zabawny sposób mówiąc, że całego koncertu przecież tak nie zagrasz. Luźna atmosfera towarzyszyła nam nie tylko podczas występu Ortodoxu, ale przez cały sobotni wieczór w Woorze. Kapela z Dębicy zaserwowała nam takie utwory jak: Masz Prawo, Pod Kontrolą - piosenkę o nadzorze, jaki sprawuje nad swoimi użytkownikami Facebook i Google, czy Dzień z mojego życia.

Obraz00034-002

Na zakończenie piątej odsłony Punxperymentu zagrała kapela Against All Odds. Przy występie gliwickiego zespołu dostaliśmy podwójną, a momentami nawet potrójną dawkę mocy. Głosy wokalistki, wokalisty i w tle gitarzysty Wojciecha Kowalskiego świetnie się uzupełniały i trafiały w serce. Muzyka w połączeniu z tekstami Against All Odds niesie ze sobą ogromnie pozytywne przesłanie. Szkoda tylko, że chwilami nie mogliśmy usłyszeć wyraźnie słów piosenek. Coś działo się z mikrofonami. W pewnym momencie koncertu Wojciech Kowalski zszedl ze sceny do publiczności. Było w tym coś magicznego, kiedy mogliśmy go oglądać śpiewającego wśród roztańczonych fanów.

Zobacz galerię z występu (Against All Odds)

Tego wieczora widownia bawiła się wyśmienicie. Wspólnym tańcom, hulankom i swawolom nie było końca. Co ciekawe podczas soborniego koncertu w Woorze zebrali się fani punka w różnym wieku. Kolejna odsłona Punxperymentu za nami. I znowu eksperyment się udał...

Obraz00077-004