Red Bridge dołącza do TSA!

Autor: Redakcja 17/02/2014 08:58

Występy przewidziane są na godzinę 20. Miejscem imprezy będzie Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach.

Zespół TSA powstał w 1979 roku w Opolu. Największą popularnością formacja cieszyła się w latach 80-tych. Światło dzienne ujrzały wtedy m. in. takie płyty jak „Live” oraz „Heavy Metal World”, które weszły już do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Rockowa ekipa z Opola nie stroniła również od koncertowania. Muzycy zagrali wówczas setki koncertów na terenie całego kraju, a także wystąpili we Francji, Niemczech, Czechosłowacji i Związku Radzieckim. Dobra passa TSA zakończyła się w 1989 roku, kiedy to formacja zdecydowała się zawiesić działalność.

Do reaktywacji grupy doszło w 2001 roku. Od tego czasu zespół powrócił do regularnego koncertowania, wydał reedycję klasycznych płyt oraz nagrał nowy album zatytułowany „Proceder”.

Natomiast początki zespołu Red Bridge, grającego szeroko rozumiany hard rock, sięgają przełomu lat 2005/2006. Red Bridge od początku swojej działalności był niezwykle aktywny w dziedzinie występów na żywo. Członkowie kapeli, własnymi siłami, organizowali koncerty klubowe w dużych i małych miastach całej Polski. 

Grupa może pochwalić się dwoma longplayami: wydanym w 2007 roku debiutem „Nobody’s Real” oraz jego następcą „Szach Mat”, który światło dziennie ujrzał dwa lata później. 

Obecnie Red Bridge zajęty jest promocją swojego najnowszego wydawnictwa zatytułowanego „Niedosyt”, które wciąż czeka na datę premiery.

Szczegóły wydarzenia.