Wieczór poezji śpiewanej w Skarżysku

Autor: Redakcja 25/05/2013 13:41

Grupa, chociaż nie jest obecna w mediach i dla szerszej publiczności pozostaje lekko niszowa, wciąż świetnie sobie radzi. Zespół w zupełnie odmienionym składzie wyruszył w trasę pod koniec 2012 roku. Założyciel – Krzysztof Myszkowski – wraz z nowymi muzykami wyruszył w tą właśnie trasę, natomiast reszta dotychczasowego zespołu utworzyła nową grupę – U studni. Muzycy, z którymi koncertuje Myszkowski to Bolo Pietraszkiewicz (gitary, instrumenty klawiszowe, cajon), Maciej Harna (oud, rawap, lira korbowa, sitar, udu) i Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas)

 Grupa pomimo zupełnego odsunięcia się w cień z życia publicznego może pochwalić się mocno napiętym kalendarzem. Ten rok zaczęli regularnym graniem koncertów co kilka dni w miastach całej Polski. W repertuarze grupy nie powinno zabraknąć najbardziej znanych utworów, takich jak Czarny blues o czwartej nad ranem czy Bieszczadzkie anioły.

Ostatnio w regionie pojawili się z występem 25 listopada 2012 roku, w Kielcach. Występ w Skarżysku będzie jednym z ostatnich na tegorocznej trasie koncertowej, która zakończy się pod koniec czerwca. Co ciekawe, jesienią grupa wybiera się z występami do Polonii w Stanach Zjednoczonych, odwiedzając ośrodki w m.in. Nowym Jorku i Chicago. Dlatego wszyscy chętni nie powinni zwlekać z wybraniem się na koncert, jak można się spodziewać, nie prędko nadarzy się kolejna okazja.

Start koncertu 6 czerwca o godzinie 18. Bilety w cenie 35zł.