Dla każdego coś miłego

Autor: Redakcja 21/03/2014 13:16

Już w piątek o godzinie 17 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury rozpocznie się gala finałowa XVI edycji festiwalu „Scena dla Ciebie”. O zwycięstwo w konkursie powalczą muzycy w trzech kategoriach: wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły wokalno – instrumentalne województwa świętokrzyskiego. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Mateusz Ziółko,zwycięzca III edycji „The Voice of Poland”. Festiwal „Scena dla Ciebie” ma na celu promocję młodych wykonawców oraz współpracę z najzdolniejszymi z nich.

W piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z Black Fog w klubie Perspektywy, a w sobotę w Sandomierzu z kapelą Strzał w Głowę w Boston Cafe wystąpi zespół Leash Eye. Warszawska formacja łączy w swojej twórczości hard rock i metal. Grupa istnieje od 1996 roku, jednak początkowo działała pod nazwą Mad Dog. Leash Eye zajął w 2011 roku II miejsce podczas festiwalu „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 19.

W sobotę w ostrowieckich Perspektywach wystąpi formacja DrGree. Jak czytamy na oficjalnym funpage’u kapeli: „Opis DrGree to czarne historie opowiedziane w spokojnym old-rockowym stylu połączonym z ciepłym brzmieniem folkowego saksonetu”. Początek koncertu o godzinie 20 Natomiast w Skarżysku-Kamiennym także w sobotę w Semaforze zagra Farben Lehre. Zespół od lat wypełnia po brzegi kluby muzyczne w Polsce. Farbeni z powodzeniem występowali również na największych festiwalach muzycznych w naszym kraju. Kapela będzie promować podczas koncertu wydaną pod koniec 2013 roku płytę „Projekt Punk”, na której prezentuje artystyczny dorobek polskich zespołów punkrockowych z lat 80. Start występu Farben Lehre zaplanowano na godzinę 20.

W sobotę w stolicy regionu świętokrzyskiego w klubie Woor zagra zasłużony dla kieleckiej sceny muzycznej zespół ANKH. Kapela powstała w 1991 roku. Grupa w swojej twórczości łączyła muzykę rockową z elementami folku i klasyki. Tego samego wieczoru na woorowej scenie zaprezentują się jeszcze: Innkai i B'Boom Band. Początek imprezy zaplanowano na 20. Natomiast wcześniej, bo o godzinie 17:00 w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się Runda Drugiej Szansy IV Pałacykowego Przeglądu Zespołów sHemat. O dodatkową przepustkę do Wielkiego Finału powalczą formacje B’Boom, Distorted Transmission oraz Strzał w Głowę. 

Komu jeszcze mało muzycznych wrażeń może się wybrać w sobotni wieczór na 15-te urodziny kieleckiego pubu Tunel.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych imprez szukajcie na naszej stronie w okienku Najbliższe koncerty.