Dla każdego coś miłego

Autor: Redakcja 21/03/2014 13:16

Już w piątek w Kielcach o godzinie 17 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury rozpocznie się gala finałowa XVI edycji festiwalu „Scena dla Ciebie”. O zwycięstwo w konkursie powalczą muzycy w trzech kategoriach: wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły wokalno – instrumentalne województwa świętokrzyskiego. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Mateusz Ziółko,zwycięzca III edycji „The Voice of Poland”. Festiwal „Scena dla Ciebie” ma na celu promocję młodych wykonawców oraz współpracę z najzdolniejszymi z nich.

W piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z Black Fog w klubie Perspektywy, a w sobotę w Sandomierzu z kapelą Strzał w Głowę w Boston Cafe wystąpi zespół Leash Eye. Warszawska formacja łączy w swojej twórczości hard rock i metal. Grupa istnieje od 1996 roku, jednak początkowo działała pod nazwą Mad Dog. Leash Eye zajął w 2011 roku II miejsce podczas festiwalu „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 19.

W sobotę w ostrowieckich Perspektywach wystąpi formacja DrGree. Jak czytamy na oficjalnym funpage’u kapeli: „Opis DrGree to czarne historie opowiedziane w spokojnym old-rockowym stylu połączonym z ciepłym brzmieniem folkowego saksonetu”. Początek koncertu o godzinie 20. Natomiast w Skarżysku-Kamiennym także w sobotę w Semaforze zagra Farben Lehre. Zespół od lat wypełnia po brzegi kluby muzyczne w Polsce. Farbeni z powodzeniem występowali również na największych festiwalach muzycznych w naszym kraju. Kapela będzie promować podczas koncertu wydaną pod koniec 2013 roku płytę „Projekt Punk”, na której prezentuje artystyczny dorobek polskich zespołów punkrockowych. Start występu Farben Lehre zaplanowano na godzinę 20.

W sobotę w stolicy regionu świętokrzyskiego w klubie Woor zagra zasłużony dla polskiej sceny muzycznej zespół ANKH. Kielecka kapela powstała w 1991 roku. Grupa w swojej twórczości łączy muzykę rockową z elementami folku i klasyki. Tego samego wieczoru na woorowej scenie zaprezentują się jeszcze: Innkai i B'Boom Band. Początek imprezy zaplanowano na 20. Natomiast wcześniej, bo o godzinie 17:00 w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się Runda Drugiej Szansy IV Pałacykowego Przeglądu Zespołów sHemat. O dodatkową przepustkę do Wielkiego Finału powalczą formacje B’Boom, Distorted Transmission oraz Strzał w Głowę. 

Komu jeszcze mało muzycznych wrażeń może się wybrać w sobotni wieczór na 15-te urodziny kieleckiego pubu Tunel.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych imprez szukajcie na naszej stronie w okienku Najbliższe koncerty.