Kieleckie kapele na własnym podwórku

Autor: Redakcja 24/04/2014 15:06

Pierwsza z kapel zaczynała swoją działalność od wykonywania coverów takich grup jak KSU, Dezerter, Azotox, Awaria, The Analogs. Wzorując się na tych zespołach zaczęli tworzyć własne kawałki: Kac, Jabolowy sen, Wojna, Zwierzenia anarchisty. 6 grudnia 2013 r. zadebiutowali grając razem z SexBombą i Pijacką Bandą podczas imprezy „Punkowe Mikołajki". Wystąpili ponadto z The Analogs oraz Shambo. Oprócz nagrywania swojego dema, chłopaki skupiają się także na koncertowaniu.

Near Death Experience to istniejąca od 2012 roku kapela grająca muzykę metalową. Skład tej kieleckiej grupy to: Dominik „Domal" Kwiecień, Paweł „Pablito" Barnowski, Paweł „Jamaha" Janaszek oraz Piotr „Pita" Barnowski.

Kolejna formacja, która w sobotni wieczór wystąpi dla kieleckiej publiczności to The Canned Word. Ich twórczość inspirowana jest muzyką z lat 60 i 70-tych. To czym zajmują się panowie najlepiej oddaje opis na fanpage’u kapeli: "Zespół ten powstał w celach przybliżenia starszym słuchaczom klimatów z jakimi się oswoili w swojej młodości (…) Młodszym słuchaczom natomiast mamy zamiar pokazać, że ta >stara< muzyka nadal gdzieś tam w nas jest, tylko pod nowszą pokrywą".

Scalpel to świeża kielecka kapela. Pod tą ostrą nazwą kryje się Marcel, Łukasz, Wojtek, Piotrek i Kuba. Obecnie chłopaki skupiają się na nagrywaniu własnych kompozycji.

Start o godzinie 19:00. Bilety w cenie zaledwie 5 złotych do nabycia w Woorze.