Wirtuozi gitary odwiedzą Pałacyk

Autor: Redakcja 21/07/2014 20:18

Leszek Cichoński jest gitarzystą, kompozytorem, autorem podręczników oraz telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Występował na wielu bluesowych festiwalach na całym świecie m. in. Monterey Bay Blues Festival w Kalifornii czy Narooma Blues Festival w Australii. Jednak jego najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem jest organizowany, co roku we Wrocławiu „Thanks Jimi Festival” połączony z Gitarowym Rekordem Guinessa. W marcu 2014 roku otrzymał statuetkę Guitar Awards w kategorii „Najlepszy Gitarzysta Bluesowy”.

Adam Palma współpracował z czołowymi wykonawcami muzyki rozrywkowej zarówno w Polsce jak i na świecie. Występował m. in. z Ewą Bem, Edytą Górniak, Tommym Emmanuelem, Joscho Stephanem, Martinem Taylorem, Jackiem Personem, Chrisem de Burgh czy Robbiem McIntoshem. Adam dzielił również scenę z takimi legendami gitary jak Albert Lee, Jerry Donahau czy Bill Wyman. Występował także na wielu prestiżowych festiwalach gitarowych na całym świecie m. in. CAAS in Nashville, The Bestival, Ullapool Guitar Festival czy The International Guitar Festival of Great Britain in Wirral. W 2012 roku Adam Palma reprezentował Wielką Brytanię podczas trasy koncertowej The First UK CandyRat Tour oraz w tournée International Guitar Night w Niemczech. Jego dwa albumy zatytułowane odpowiednio „Good Morning” oraz „2012” cieszą się dużym uznaniem krytyków i słuchaczy na całym świecie.

Przed niedzielnym występem obu gitarzystów w Pałacyku odbędą się bezpłatne warsztaty dla kieleckich gitarzystów posiadających bilet na koncert.

Godziny zajęć:

14:00 – 16:00 Leszek Cichoński (przybliżony program: artykulacja w bluesie i rocku; ćwiczenia rytmiczne i ich zastosowanie w akompaniamencie i solówkach; skale pentatoniczne - metoda pięciu superpozycji; kurs „Blues-Rock Guitar Workshop; fragmenty kursu „Inside Guitar”)

16:00 – 18:00 Adam Palma (przybliżony program: fingerstyle analiza stylu; kostka, thumbpick, bare hands – omówienie techniki; aranżowanie utworów w stylu fingerstyle; improwizacja podstawy i tajniki; porady dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów)

Wszyscy chcący wziąć udział w warsztatach proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie mailem na adres: impresariat@palacykzielinskiego.pl. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz godziny wybranych warsztatów. Oprócz tego uczestnicy zajęć z Leszkiem Cichońskim są proszeni o przyniesienie ze sobą małego „piecyka” do swojej gitary.

Początek koncertu przewidziano na godzinę 19:00. Bilety kosztują odpowiednio 10 zł (przedsprzedaż) oraz 15 zł (w dzień koncertu).