Magiczny koncert w Pałacyku - zaginiona relacja

Autor: Anna Staniek & Bartek Osman 07/08/2014 19:26

Jako pierwszy na scenie ustawionej w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych pojawił się nagrodzony statuetką Guitar Awards w kategorii „Najlepszy polski gitarzysta bluesowy roku 2013” – Leszek Cichoński. Muzyk skupił się głównie na promocji swojej ostatniej solowej płyty zatytułowanej „Sobą gram”. To właśnie z niej pochodziła większość numerów, które wieczorem, 27 lipca, miała okazję usłyszeć kielecka publiczność.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu - autor: Anna Staniek

Po blisko półgodzinnym występie do Leszka dołączył Adam Palma. Panowie najpierw chwilę wspólnie improwizowali, a następnie sam na sam z publiką pozostał Adam. Podczas jego występu można było usłyszeć zarówno klasyczne utwory (Forty Miles of Bad Road – Duane Eddy, Little Wing – Jimiego Hendrixa), autorskie kompozycje (m. in. Kentucky Miners) czy znane motywy z filmów i seriali (np. Siedmiu Wspaniałych, Inspektor Gadget).

Po solowym, półgodzinnym koncercie do Adama Palmy dołączył ponownie Leszek Cichoński i w takiej konfiguracji panowie grali już do końca.

Bez tytułu

Podsumowując, ponad 1,5 godziny relaksującego, gitarowego grania najwyższej próby sprawiło, że bez wątpienia warto było odwiedzić w niedzielny wieczór ogród Pałacyku Zielińskiego. Szkoda tylko, że tak wyjątkowy koncert przyciągnął tak niewiele osób. Pozostaje mieć nadzieję, że przy okazji kolejnego występu obu panów w stolicy Gór Świętokrzyskich frekwencja będzie dużo wyższa. Szczególnie, że obaj gitarzyści obiecali rychły powrót w nasze strony.