Kielce ROCKują pod lupą

Autor: Redakcja 09/08/2014 15:16

Kraków Street Band

Festiwal otworzy występ krakowskiej grupy składającej się z dziewięciu muzyków. „Mieszanka bluesa, jazzu, gospelu, soulu, bluegrassu i czego tylko dusza zapragnie” – tak panowie w kilku słowach określają swoją twórczość. Formacja powstała wiosną 2013 roku z inicjatywy Piotra Grząślewicza i Łukasza Wiśniewskiego. Po ustabilizowaniu się składu przyszedł czas na pierwsze sukcesy. Muzycy wystąpili w finale „Must Be The Music”, zagrali także podczas „Festival Haizetara 2014”. Ich debiutancka płyta została w całości sfinansowana przez fanów w ramach crowdfundingowej akcji na portalu polakpotrafi.pl.

Gwyn Ashton Band

Gwyn Ashton to Australijczyk urodzony w Walii. W dorobku muzyka znajduje się sześć płyt studyjnych. Jego ostatnie wydawnictwo zatytułowane „Radiogram” spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno za granicą, jak i wśród polskich fanów. Gitarzysta miał okazję otwierać koncerty przed m.in. Juniorem Wellsem, Rorym Gallagherem, Stevem Morsem, czy Albertem Lee.

Hilary Mala 

Hilary Mala, czyli najnowszy projekt Michała Zapały. Cóż to takiego? Odpowiadając na to pytanie warto posłużyć się następującym opisem: „Hilary Mala siedział i nie kopał nic. Sprzedał już wszystko, stracił nadzieję, przysnął. We śnie ukazało mu się trzech jeźdźców konnych. Kiedy się ocknął, już wiedział gdzie kopać dalej... Michał Zapała (wokal/gitara), Jakub Kozioł (bas), Janek Krzemiśńki (perkusja) wcielają się w te postaci, które inspirują naszego legendarnego bohatera do wydobycia swoich skarbów. Muzyczna reinkarnacja Hilarego Mali operuje takimi narzędziami jak psycho-blues, sacro-grunge, thrash-reagge. Czy uda mu się coś wydobyć ? To zależy od podłoża, na którym ukażą mu się jeżdźcy. Eksploracja interaktywna…”

Szylu Pazà & Paul Dabliu

Pazà & Paul Dabliu to kielecki duet pełen nietuzinkowych pomysłów i ciekawych rozwiązań muzycznych. Panowie mieli już okazję zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności m.in. w ubiegłym roku podczas koncertu w Bazie Zbożowej. Grupę tworzy dwóch młodzieńców: Szymon Pokora oraz Paweł Wawrzeńczyk.

Limit 

Grupa powstała w 1983 roku. Jej niezmienny skład stanowią Romek Sadowski i Paweł Wawrzeńczyk. Domeną zespołu od dłuższego czasu stało się muzykowanie w coraz to nowych składach personalnych. Występ tej kieleckiej kapeli będzie wyjątkową gratką zwłaszcza dla fanów blues rocka.

Dudley Taft 

Na twórczość tego amerykańskiego gitarzysty składają się zarówno solowe projekty, jak i granie w innych zespołach: Sweet Water, Second Coming i Omnivold. Jego autorskie płyty „Left for Dead” oraz „Deep Deep Blue” zebrały pozytywne recenzje wśród krytyków. Dudley tworzył również utwory do programów telewizyjnych oraz filmów (m. in. „Szósty zmysł”).

Blindside Blues Band

Połączenie bluesowo - rockowej stylistyki z hard rockowym zacięciem. Mike Onesko, Jay Jesse Johnson, Mark Kingen i Jeff Martin pojawią się w Kielcach w komplecie. Tegoroczna trasa koncertowa Blindside Blues Band jest pierwszą wizytą tego zespołu w naszym kraju. Warto dodać, iż obecny skład formacji jest połączeniem muzyków z wczesnego okresu działalności z najnowszym „nabytkiem” w postaci drugiego gitarzysty, Jay JesseJohnsona.

F-Band 

F-Band (Frączek Band) to rockowe trio muzyczne. Grupę tworzy Artur Frączek (ojciec) odpowiedzialny jest za kompozycje/gitary/śpiew i jego dwaj synowie, czyli Tomasz (gitara basowa/śpiew/kompozycje) oraz Łukasz (perkusja).

Roman „Pazur” Wojciechowski 

Urodzony w Siemianowicach Śląskich, wokalista i kompozytor. Działalność na muzycznej scenie rozpoczął w 1965 r. z zespołem Meteory, na którego repertuar składały się bluesowe standardy i stylizowane na bluesa utwory z polskimi tekstami. Roman Wojciechowski to artysta, którego działalność wywarła ogromny wpływ na środowisko muzyków śląskich i nie tylko. Jest on również założycielem legendarnej grupy Twarze. Członkowie tego zespołu tworzyli trzon wielu polskich formacji takich jak Breakout, Czesław Niemen Group, SBB, Niebiesko-Czarni, Wiszanie.

Alicja Białek Band

Alicja Białek to bluesowy wokal w połączeniu z charyzmatyczną osobowością sceniczną. Kiedyś występowała z muzykiem Markiem Terczem, by po dłuższej przerwie wrócić na scenę dzieląc ją z Kielecką Grupą Bluesową (KGB) podczas pierwszej edycji festiwalu Kielce ROCKują.

Karaz & The Fork

Efekt współpracy rapera Karaza z trójką muzyków z zespołu The Fork. Pozytywne wibracje z okolic rap, reggae, rock, funky.

HooDoo Band

HooDoo Band to grupa energetycznych muzyków młodego pokolenia. W 2011 roku zostali nominowani do prestiżowej nagrody Gazety Wyborczej „Warto” i do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Najlepsza Płyta Bluesowa”. Czytelnicy magazynu „Twój Blues” oraz portalu „Okolice Buesa” przyznali im zaszczytny tytuł „Najlepszego Zespołu Bluesowego w Polsce”. Występowali w finale konkursu „Sopot Top Trendy Festival”.