Czarownice atakują! Rockowa odsłona Sabatu

Autor: Anna Staniek 16/06/2013 15:38

Sabat Czarownic odbywa się co roku w czerwcu w okolicy Nocy Świętojańskiej w Amfiteatrze Kadzielnia i jest transmitowany na żywo przez TVP S.A. Tegoroczna edycja to przede wszystkim silna reprezentacja starych „wyjadaczy” polskiego rocka, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Zagrają m.in. Budka Suflera, Perfect, Dżem, Lombard, czy Róże Europy. 

Dla amatorów lżejszego brzmienia organizatorzy przygotowali występy zespołu Enej, Libera, Sylwii Grzeszczak i Rafała Brzozowskiego wraz z Drużyną Bitwy Na Głosy. Wystąpi także kielecki Kabaret Skeczów Męczących, a imprezę poprowadzą Katarzyna Pakosińska wraz z Katarzyna Zielińską.

Impreza została podzielona na dwie części. W pierwszej bezapelacyjną gwiazdą wieczoru będzie Budka Suflera. Zespół założony przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę ma na swoim koncie 15 albumów studyjnych oraz wiele wydań koncertowych. Jolka, Jolka pamiętasz, Martwe morze, Takie tango, czy Bal wszystkich świętych – chyba każdy je zna.perf3 W drugiej części będzie można posłuchać takich „gigantów” polskiej sceny rockowej jak Perfect, Dżem, Róże Europy czy Lombard. 

Pierwsza z formacji na polskiej scenie muzycznej istnieje  już (z niewielkimi przerwami) 36 lat. Na swoim koncie mają takie hity, jak m.in.  Autobiografia, Kołysanka dla nieznajomej, czy Niepokonani. Z kolei  fani Dżemu będą mieli okazję na żywo przekonać się jak w roli wokalisty radzi sobie Maciej Balcar, zastępujący tragicznie zmarłego Ryszarda Riedla. 

Róże Europy to grupa założona przez Piotra Klatta. Największą popularność zyskała w połowie lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy właśnie formacja nagrała album "Poganie! Kochaj i obrażaj" z ich największym hitem Jedwab

Kolejna gwiazda sobotniego „Sabatu Czarownic”, zespół Lombard, to poznańska grupa grająca od 1981 roku. W skład formacji wchodzą: Grzegorz Stróżniak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Marta Cugier – śpiew, Daniel Patalas – gitara, Michał Kwapisz – gitara basowa oraz Mirosław Kamiński grający na bębnach. 

W poprzednich edycjach zagrały takie gwiazdy muzyki rockowej jak: Maciej Maleńczuk, Manchester, Lady Pank, czy Ira. Warto zaznaczyć, że wstęp na koncert jest możliwy  tylko z zaproszeniami rozprowadzanymi przez organizatora imprezy, czyli  Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.