Big Queens ruszyło z debiutanckim albumem

Autor: Martyna Iwan 19/09/2014 09:09

Mają już za sobą nagranie bębnów, basów i gitary. Przed muzykami wokale oraz instrumenty klawiszowe. Na krążku znajdzie się 11 autorskich utworów, które zespół prezentował na swoich koncertach. Gotowy materiał ukaże się w listopadzie, jednak Big Queens nie zdradzają na razie jego tytułu. Zostało to owiane tajemnicą.

Warto wspomnieć, iż grupa powstała w 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim z ramienia Stawka Chiciaka oraz Maćka Duńca. W swoim muzycznym dorobku posiadają jeden, zawierający cztery autorskie kompozycje Maxi Singiel. Dużym sukcesem zespołu było zajęcie III miejsca na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, a także pierwsze wyróżnienie na Festiwalu Rock Stars w Katowicach. Ich utwór Zostawiam wszystko od wielu tygodniu bryluje na Liście Przebojów Radia Opatów. Ponadto Big Queens w swoim dorobku mają występy z takimi formacjami jak: COCHISE, Leash Eye,Jacek Dewódzki & Kontrabanda.

W skład zespołu wchodzą: Maciej Duniec – wokal, Sławomir Checiak – gitara, Kamil Ruszkowski – perkusja, Sylwia Zielińska – bas, Sebastian Szymański – klawisze.