Co jest grane w Świętokrzyskiem

Autor: Redakcja 21/06/2013 19:12

Pierwsze emocje już w sobotę. Tego dnia zdecydowanie największą imprezą będzie Sabat Czarownic, który odbędzie się w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. Fanów polskiego rocka ucieszy fakt, że podczas tegorocznej edycji zagrają Buda Suflera, Perfect, Dżem, Lombard, Róże Europy, a także Enej. Jest też zła wiadomość – bilety na ten wieczór nie są w dystrybucji komercyjnej. Znaczna pula wejściówek została przekazana na cele promocyjne do innych województw. W województwie świętokrzyskim można było je zdobyć poprzez konkursy organizowane w mediach. Dla prawdziwych zapaleńców pozostaje czarny rynek, gdzie cena za wstęp sięga nawet do 70 zł.

…Jest jeszcze transmisja w telewizji…

Jeżeli nie Sabat Czarownic, klub Woor w Kielcach organizuje Punxperyment 3. Zagrają Werwolf 77 z Warszawy, a także Inhalators i lokalny akcent – Pijacka Banda. Impreza dla wielbicieli muzyki punkowej, na jaką warto wyłożyć każdą sumę. Dlatego też skromne 10 zł dla nikogo nie powinno być problemem. Start planowany jest na godzinę 20.

Było o klasykach polskiego rocka, punkowym eksperymencie, jest i akcent świętokrzyskich kapel hard rockowych. Jeszcze w sobotę podczas włoszczowskiego Powitania Lata zagra kieleckie MO 1990. Jak zapowiada kapela, nie zabraknie własnych kompozycji oraz wielu coverów. Podczas godzinnego występu znajdzie się miejsce na utwory instrumentalne. – Repertuar został stworzony w taki sposób, aby każda osoba pod sceną mogła znaleźć coś dla siebie – przyznają członkowie MO 1990. Początek występu o godzinie 20.

Nieco wcześniej, bo już o 16 na Dniach Wodzisławia zagrają chłopaki z jędrzejowskiej formacji Hardware. Obok niej na scenie pojawi się także The Hush. Miejscem koncertów będzie zmodernizowany rynek w Wodzisławiu.

Na koniec obiecana dawka bluesa. Wszyscy fani tego gatunku mogą zacierać ręce z radości, gdyż Alvon Johnson, słynny amerykański gitarzysta, kompozytor oraz showman, wystąpi w niedzielny wieczór w kieleckim Domu Środowisk Twórczych. Cena wejściówek została ustalona na 5 zł w przedsprzedaży oraz 10 zł w dniu koncertu. Inauguracja występu planowana jest na godzinę 20.