Czy Raincoat zmiażdży Radom?

Autor: Redakcja 26/10/2014 19:32

Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły z całej Polski, część z nich dostaje się do pierwszego etapu, czyli eliminacji – wyjaśnia Maciek, gitarzysta formacji. – Odbywają się trzy takie koncerty eliminacyjne, w których 3-4 kapele prezentują się w Resursie [Centrum Sztuki „Resursa” w Radomiu – przyp. red.] i zabiegają o głosy publiczności. I to ona decyduje, kto przechodzi do następnej rundy. My wystąpiliśmy w eliminacjach 14 lutego 2014.

– Nie był to nasz pierwszy występ w Resursie, zawsze lubimy tam grać właśnie ze względu na publiczność, wśród której często można zauważyć zamiłowanie do ciężkiego grania. W eliminacjach zostaliśmy świetnie przyjęci i w wyniku głosowania wygraliśmy awans do finału. Liczymy, że teraz będzie podobnie i wraz z radomską publiką stworzymy fajne show. W finale walka toczy się o dwie nagrody: jedną przyznaje jury, drugą publiczność. Pojedziemy do Radomia z dobrym nastawieniem i na pewno damy z siebie wszystko – dodaje muzyk.

Jest o co powalczyć, bowiem w poprzednich edycjach zwycięzca otrzymywał nagrodę finansową (około 1500zł) oraz zaproszenie do zagrania na dużym koncercie festiwalowym razem z jednym z członków jury. W poprzednich latach w jego skład wchodziły zespoły The Bill, Night Mistress, Lustro, Proletaryat. W tym roku imprezę uświetni zespół Armia.

Cena biletu na cały koncert wynosi 12 złotych w dniu koncertu, ale w przedsprzedaży (od 3 do 6 listopada) można będzie je kupić w Resursie za jedyne 10 złotych.