Baza powoli się rozgrzewa. Trzy kapele w jeden wieczór

Autor: Redakcja 28/10/2014 10:48

Spiral to twór poruszający się w klimatach rocka progresywnego z wyraźną nutą post-rocka, trip hopu, metalu i szeroko pojętej elektroniki. Pomimo, że formacja zawiązała się w 2004 roku, to dopiero dwa lata później ukształtował się jej obecny skład. We wrześniu 2009 roku muzycy wydali debiutancką płytę zatytułowaną „Urban Fable”, a pięć lat później przyszła pora na kolejny krążek – „Cloud Kingdoms”.

Grupie Spiral podczas muzycznej wędrówki w naszym regionie towarzyszyć będą dwie lokalne kapele. Pierwszą z nich jest kielecka Aversja. Podczas sobotniego występu z ich repertuaru będzie można usłyszeć m.in. Mowę, Śmieci, Obrazy złe, Nie ma Boga, czy Kto?

Z tego samego miasta pochodzi zespół Miryam, który zamyka listę kapel biorących udział w wydarzeniu. Fundamentem formacji jest gotycki metal. Pomysł na utworzenie takiej konwencji w stolicy województwa świętokrzyskiego pojawił się na dziedzińcu zamku w Bolkowie. Niepowtarzalny klimat Castle Party 2002 sprawił, że gitarzysta Sebastian i basista Darek postanowili powołać do życia zespół Miryam. Już po roku ukształtował się zespół liczący sześć osób. Na demo nie trzeba było długo czekać. Z kolei 2006 rok odznaczył się zawieszeniem działalności grupy. Jednak chęć tworzenia muzyki i wspólnego grania sprawia, że kapela odbudowała się i w nieco zmienionym składzie kontynuuje dotychczasową twórczość.

Początek o godzinie 19.30.

Baza mieści się na ulicy Zbożowej 4.

Bilety w cenie:
– 8 zł (przedsprzedaż dla zespołów z Bazy Zbożowej – przy zakupie przez stronę należy wpisać „BAZA” w polu kupon,
– 10 zł (przedsprzedaż),
– 15 zł (w dniu koncertu).