Kolejny „sHemat” coraz bliżej

Autor: Redakcja 02/01/2015 19:49

Formacja The Pooh o swojej decyzji poinformowała niespełna tydzień temu. W krótkim oświadczeniu zamieszczonym na stronie kapeli w serwisie Facebook czytamy m. in.: Widniejemy na plakacie, ale zespół THE POOH niestety z przyczyn losowych nie weźmie udziału w rozgrywkach shematowych. Nasz skład nieoczekiwanie opuścił Patryk, a my zdecydowaliśmy się na stanowcze zmiany w szeregach zespołu. Miejmy nadzieję do zobaczenia wkrótce!

Grający muzykę spod znaku hard rocka jędrzejowski Hardware powstał w 2010 roku, jednak obecny skład zespołu ustabilizował się dopiero w lipcu 2012. Młoda formacja brała udział w licznych przeglądach i konkursach i może dopisać na swoje konto kilka sukcesów. Grupa pisze i wykonuje swoje własne kompozycje, sporadycznie grając również covery znanych wykonawców.

Lose Control to kielecka kapela rockowa założona w 2012 roku. Aktualny skład personalny zespołu stanowią: Paweł Makowski „Maku” – gitara solowa, wokal; Jola Słońska „Malina” – gitara basowa; Bartek Siemiński „Balon” – perkusja oraz Michał Młynarczyk „Fryzjer” – gitara prowadząca. Warto wspomnieć, że podstawę koncertów formacji stanowią ich autorskie numery.

Beyond the Rules swoją twórczość określa mianem rocka progresywnego. Ich muzykę charakteryzują rozbudowane kompozycje często odbiegające od formy radiowej piosenki. Młodzi muzycy, którzy na swoim koncie mają już kilka osiągnięć w swoich działaniach inspirują się takimi zespołami jak m.in. Dream Theater, Rush, Pink Floyd czy Opeth.

Przypomnijmy, że podczas każdego półfinału jury zakwalifikuje do dalszego etapu jednego wykonawcę. Również publiczność w drodze głosowania wybierze swojego faworyta, który wystąpi w Rundzie Drugiej Szansy i powalczy raz jeszcze o wejście do finału imprezy, podczas którego zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia oraz Nagroda Publiczności.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

Portal RoCKonline.pl jest jednym z patronów medialnych przeglądu.