Rockowy finał WOŚP

Autor: Redakcja 03/01/2015 16:35

Na rozkładzie tego wydarzenia znalazł się punk-rockowy zespół Skraffky ze Starachowic i Kielc, który powstał w 2012 roku. W jego składzie występują Rafał Mosiołek (gitara, wokal), Albert Soboń (bas, wokal), Karol 'Kalosz' Wydrych (bębny) oraz Komorro (wokal gardłowy).

Tego samego wieczoru dla skarżyskiej publiczności zagra zespół Empathy, który na scenie jest już od 16 lat. Gatunki, w jakich się porusza grupa to rock, punk rock, alternatywa i grunge.

Oprócz tego posłuchamy zespołu Flame, czyli chłopaków z ziemi świętokrzyskiej, którzy grają od 2013 roku. Pojawi się też warszawski Another Source of Light a z projektem Drums&Bass wystąpi Patrycja Figarska wraz z Tomaszem Juchniewiczem.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na dwa cele. Po pierwsze, zgromadzone pieniądze przeznaczone zostaną na specjalistyczny sprzęt, który trafi do oddziałów pediatrycznych i onkologicznych dla dzieci. Sfinansowana aparatura pomoże diagnozować wady genetyczne czy wczesne stadia nowotworów. Drugim celem tegorocznego WOŚPu to zapewnienie dobrej i godnej opieki medycznej osobom starszym. W tym przypadku zakłady opieki medycznej również potrzebują sprzętów ułatwiających pracę personelowi i dających pełny komfort osobom w podeszłym wieku. Kardiomonitory, podnośniki, fotele kąpielowe czy wózki inwalidzkie to tylko kilka ze wszystkich sprzętów potrzebnych na oddziałach geriatrycznych.

Koncertowy wieczór w skarżyskim Semaforze odbędzie się w sobotę 10 stycznia o godzinie 19. Za wstęp na imprezę zapłacimy 10 zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na konto WOŚP.

Tekst powstał dzięki uprzejmości portalu RytmKultury.pl