Lada moment startuje trzeci półfinał Shematu. Będzie… różnorodnie

Autor: Redakcja 14/02/2015 13:30

Pierwszy skład to czwórka młodocianych muzyków, którzy w swej działalności postawili na gatunek określany jako space rock, czyli mieszankę psychodelii, trip hopu, ambientu, rocka progresywnego, stoner rocka. Muzycy skupiają się przede wszystkim na utworach instrumentalnych, m.in. 216, Liczby Pierwsze, Człowiek Bez Powiek, czy OBE.

Tego wieczoru zaprezentuje się również grupa No Sense, czyli połączenie soft rock oraz pop rocka. Kapela istnieje od 2013 roku. Muzycy zadebiutowali w konkursie „Scyzoryki 2014” zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „Przebój” oraz drugie w kategorii „Debiut”. Aktualnie formacja z nową wokalistką Patrycją Stogą pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Jako trzecia, na pałacykowej scenie zaprezentuje się ekipa Miryam. Fundamentem formacji jest gotycki metal. Na czele kapeli stoi wokalistka Małgosia Staszewska, dodatkowo skład grupy uzupełniają: basista Darek Góral, Łukasz Klimaszewski odpowiadający za instrumenty klawiszowe, gitarzyści – Sebastian Sypniewski oraz Marek Zapała i Filip Ciuruś zasiadający za perkusją. Miryam obecnie skupia się na występach na żywo.

Tradycyjnie już, wstęp na półfinał sHematu jest darmowy.

Start o godzinie 17.00.

Przypomnijmy, że Pałacyk Tomasza Zielińskiego mieści się przy ulicy Zamkowej 5.

Wśród patronów medialnych wydarzenia znalazł się również portal RoCKonline.pl.