Skarżysko przystankiem na trasie Rites Over Europe

Autor: Redakcja 25/02/2015 15:23

Formacja Unearthly została założona pod koniec 1998 roku w Rio de Janeiro. Na dorobek artystyczny kapeli składa się pięć albumów studyjnych oraz trzy wydawnictwa live. Grupa regularnie koncertuje w Ameryce Południowej i Europie. Do tej pory muzycy dzielili scenę z takimi tuzami ciężkiego grania jak Sepultura, Behemoth, Marduk czy Obituary. Skarżyski występ zespołu będzie jednym z przystanków na trasie Rites Over Europe 2015 w trakcie, której Unearthly promuje swój najnowszy krążek zatytułowany „The Unearthly”.

Założony w lipcu 2009 roku białostocki Northern Plague określa prezentowaną przez siebie muzykę mianem modern death metalu. Formacja może pochwalić się pochodzącą z 2011 roku EP’ką „Blizzard of the North” oraz wydanym w 2014 roku debiutanckim albumem „Manifesto”. Aktualny skład kapeli stanowią: Fen – gitara, wokal; Janus – gitara prowadząca; Svach – bass; Damyen – perkusja.

Ostatnią grupą, która pojawi się 14 marca na semaforowej scenie będzie pochodząca z Radomska Morte. Powstały w 2001 roku zespół gra muzykę z pogranicza black i death metalu. Na dorobek artystyczny formacji składają się dwa wydawnictwa: opublikowane w 2009 roku „DEMO HELL” oraz wydany w 2011 roku „Holy Leech”.

Koszt biletów to odpowiednio 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu).

Otwarcie klubu zaplanowano na godzinę 18. Start koncertów przewidziano na 19.