Kielce będą rockować po raz trzeci!

Autor: Redakcja 04/03/2015 21:38

Poniżej przygotowaliśmy dla Was krótką charakterystykę wykonawców, którzy w ramach nadchodzącego festiwalu odwiedzą nasze województwo:

The CELL

Pochodząca z Czech formacja wykonuje muzykę spod znaku blues rocka. W swojej twórczości inspiruje się głównie dokonaniami Lynyrd Skynyrd, Gov’t Mule oraz Joe Bonamassy. Grupa dzieliła do tej pory scenę m. in. z ZZ Top oraz Johnem Mayallem.

Gerry Jablonski and The Electric Band

To blues rockowa kapela rodem ze Szkocji. Występowała na wielu festiwalach na terenie całej Europy. Aktualny skład zespołu tworzą: Gerry Jablonski – gitara, wokal; Peter Narojczyk – harmonijka; Grigor Leslie – bas; Lewis Fraser – perkusja. Wśród swoich głównych inspiracji muzycy wymieniają takie legendy jak Led Zeppelin, Cream oraz The Who.

JAW RAW Blues Connection

To polski band rodem z miejscowości Chojna, łączący w swojej twórczości takie gatunki jak raw rock i fusion. Aktualny skład formacji prezentuje się następująco: Szymon „Porek” Porowski – wokal, trąbka; Krzysztof Wojtasik – gitara; Damian Rumbuć – bas; Grzegorz „Smyku” Kurpiel – perkusja; Piotr Ostrowski – klawisze, wokal.

The Rookles

Pochodzący z Otwocka The Rookles grają muzykę, którą określić można, jako połączenie britpopu i indie rocka. Kapela była finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka oraz Seven Festival w Węgorzewie. Wśród sukcesów kapeli warto również wymienić występ w roli gwiazdy na V Ogólnopolskim Festiwalu Beatlemania oraz zagranie dwóch transmitowanych na żywo koncertów w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Paul Rose

Gitarzysta i wokalista Paul Rose swoją karierę zaczynał, jako 16-latek. W swojej twórczości łączy takie gatunki jak blues, rock, country, jazz oraz folk. Inspiruje się grą Jimiego Hendrixa, Ritchiego Blackmore’a, Van Halena oraz Billy’ego Gibbonsa. Na scenie wspierają go basista Kenny Huchison i perkusista Ted McKenn.

ZVA 12-28 BAND

To bluesowy, pochodzący ze Słowacji band, który w tym roku świętuje 25-lecie swojego istnienia. W muzyce Słowaków, która wymyka się środkowoeuropejskim blues – rockowym standardom, słychać wpływy Little Waltera, Howlin’ Wolfa czy Willie Dixona.

Juwana Jenkins

Juwana Jenkins jest wokalistką, której nie obce są takie muzyczne gatunki jak soul, blues czy gospel. Występowała wielokrotnie w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Dzieliła scenę z takimi uznanymi muzykami jak Ondrej Pivec czy Roman Pokorny. Inspiruje się dokonaniami Tiny Turner, Janis Joplin czy Patti LaBelle.

Earl Thomas

Pochodzący z Tennessee blues rockowy wokalista ma na swoim koncie dwanaście albumów. Występował na najbardziej prestiżowych festiwalach świata w tym na Montreux Jazz Festival. Jego utwory wykorzystywane były w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m. in. w „Ostrym Dyżurze”). Ze względu na swoje zasługi często nazywany jest Ambasadorem Bluesa.

Michael Lee Firkins

Swoją solową karierę rozpoczął w 1990 roku od wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Michael Lee Firkins”. Wcześniej występował w wielu lokalnych zespołach, cover bandach oraz był nauczycielem gry na gitarze. Wykonywaną przez Firkinsa muzykę można określić, jako klasyczny blues rock.

Arthur Brown

Pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista oraz autor tekstów. Największą sławę przyniosły mu występy z grupami Kingdom Come i The Crazy World of Arthur Brown. Jego charakterystyczny wizerunek oraz zachowanie sceniczne wywarło duży wpływ na takich wykonawców jak Peter Gabriel, Alice Cooper, Marylin Manson, King Diamond czy Bruce Dickinson.

Livin Blues Xperience

Holenderski zespół blues – rockowy założony w 1967 roku. W jego skład aktualnie wchodzą: Nicko Christiansen – wokal, saksofon; Lucky Luko – gitara; Jaroen van Niele – bas; Bas Kleine – harmonijka; Kezeman Kruchten – perkusja.

Mech

Ten warszawski, rockowy band tworzą obecnie: Maciej Januszko – wokal; Piotr „Dziki” Chancewicz – gitara, wokal; Tomasz „Sooloo” Solnica – bas, wokal; Paweł „Rekin” Jurkowski – perkusja. Formacja występowała m. in. na Przystanku Woodstock czy Metal Hammer Festival. Do tej pory Mech dzielił scenę z takimi kapelami jak Korn, Black Label Society, Soulfly, Uriah Heep, Judas Priest czy Black Sabbath.

Eric Bell

Pochodzący z Belfastu gitarzysta blues rockowy. Był jednym z założycieli zespołu Thin Lizzy. Występował także z grupą The Noel Redding Band. Znany jest m. in., jako twórca kultowego riffu do utworu Whiskey in the Jar. Obecnie kontynuuje karierą solową.

The Animals & Friends

W skład zespołu wykonywującego klasyczny repertuar legendarnych The Animals wchodzą Danny Handley, Scott Whitley oraz dwaj członkowie oryginalnego składu: perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher. Formacja prezentuje na koncertach takie klasyki jak We Gotta Get Out Of This Place, Boom Boom, Don't Let Me Be Misunderstood, Baby, Let Me Take You Home, I Put A Spell On You czy House of The Rising Sun.

Rob Tognoni

Rob Tognoni pochodzi z Tasmanii, gdzie rozpoczynał swoją karierę profesjonalnego muzyka. Od lat 80-tych ubiegłego wieku regularnie koncertuje w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Azji i Ameryce Południowej. Gitarzysta, na którego dorobek artystyczny składa się kilkanaście autorskich albumów, swoją muzykę określa mianem power blues rocka. Rob jest również laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych.

Limit

Grupa powstała w 1983 roku. Jej niezmienny skład stanowią Romek Sadowski i Paweł Wawrzeńczyk. Domeną zespołu od dłuższego czasu stało się muzykowanie w coraz to nowych składach personalnych. Występ tej kieleckiej kapeli będzie wyjątkową gratką zwłaszcza dla fanów blues rocka.

Roman „Pazur” Wojciechowski

Urodzony w Siemianowicach Śląskich, wokalista i kompozytor. Działalność na muzycznej scenie rozpoczął w 1965 roku z zespołem Meteory, na którego repertuar składały się bluesowe standardy i stylizowane na bluesa utwory z polskimi tekstami. Roman Wojciechowski to artysta, którego działalność wywarła ogromny wpływ na środowisko muzyków śląskich i nie tylko. Jest on również założycielem legendarnej grupy Twarze. Członkowie tego zespołu tworzyli trzon wielu polskich formacji takich jak Breakout, Czesław Niemen Group, SBB, Niebiesko-Czarni, Wiszanie.

MoFo Party Band *

Pochodzą z Fresno w Kalifornii i grają muzykę spod znaku bluesa. Występowali zarówno w małych, ciasnych klubach jak i na wielkich festiwalach w całej Europie. Do tej pory dzielili scenę m. in. z B.B. Kingiem, Bo Diddley’em czy Los Lobos. Inspirują ich natomiast dokonania Muddy'ego Wattersa, Raya Charlesa, Howlin’ Wolfa czy Jamesa Browna.

Łąki Łan *

Grupa charakteryzuje wykonywaną przez siebie muzykę, jako „łąki funk”. Kapela miała okazję występować na najważniejszych imprezach w kraju i za granicą, m.in. na festiwalu Wisłostrada, Heineken Open’er, Coke Live Music, Przystanek Woodstock. Do sukcesów formacji należy doliczyć również uzyskanie w lutym 2010 roku nominacji do nagrody Fryderyka w kategorii muzyka alternatywna.

4 Szmery *

Grupa powstała w latach dziewięćdziesiątych w Bochni. Zespół koncentruje się głównie na graniu coverów AC/DC, Motorhead czy Iron Maiden. Taki rodzaj działalności muzycy motywują tym, że ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają.

* - koncerty biletowane

liniakk

Uwaga! W niedzielę 17 maja będzie miał miejsce tzw. Suplement, podczas którego wystąpią formacje Karaz & The Fork, Szylu Pazà & Paul Dabliu oraz Dudley Taft.

Karaz & The Fork

To efekt współpracy rapera Karaza z trójką muzyków z zespołu The Fork. Pozytywne wibracje z okolic rap, reggae, rock, funky.

Szylu Pazà & Paul Dabliu

Szylu Pazà & Paul Dabliu to kielecki skład pełen nietuzinkowych pomysłów i ciekawych rozwiązań muzycznych. Grupę tworzy: Paul Dabliu, Szylu Paza, Petro Marshal, Anna Pawłowska, Kuba „El Testosteron” Kowalsky oraz Tomek Dąbrowski.

Dudley Taft

Na twórczość tego amerykańskiego gitarzysty składają się zarówno solowe projekty, jak i granie w innych zespołach: Sweet Water, Second Coming i Omnivold. Jego autorskie płyty „Left for Dead” oraz „Deep Deep Blue” zebrały pozytywne recenzje wśród krytyków. Dudley tworzył również utwory do programów telewizyjnych oraz filmów (m. in. „Szósty zmysł”).

Szczegółowy program imprezy będzie znany już niebawem.

Portal RoCKonline.pl podobnie jak w latach ubiegłych jest jednym z patronów medialnych festiwalu Kielce ROCKują.