Zachwycili Piotra Roguckiego, czy zachwycą kielczan?

Autor: Redakcja 07/04/2015 21:15

Besides są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Ich koncerty stanowią niezapomniane przeżycie wizualno-dźwiękowe. Kapela powstała w 2011 roku. Debiutancki krążek Besides „We Were So Wrong” ukazał się we wrześniu 2013 roku. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony odbiorców, jak i krytyków. Zespół promował go koncertami między innymi u boku Tides From Nebula. Jesienią 2014 roku Besides zostali zwycięzcą 8. edycji programu „Must Be The Music”, wzbudzając ogromne zainteresowanie w środowisku muzycznym.

Warszawski kwartet Moonglass został utworzony przez członków popularnego zespołu Tides From Nebula. Kapela porusza się w obszarach szeroko pojętego rocka alternatywnego z subtelnymi elementami elektroniki. W maju 2014 roku ukazał się ich debiutancki album „Webs”.

Thesis działa na polskiej scenie od 2007 roku. Kapela określa swoją twórczość jako psychodeliczny progresywny post rock. Na scenie zespół łączy żywiołową muzykę z wizualizacjami miksowanymi na żywo. W lutym 2014 roku ukazała się ostatnia jak do tej pory płyta Thesis, zatytułowana „Z dnia na dzień na gorsze”.

Początek sobotniego koncertu zaplanowano na godzinę 19. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu imprezy można zakupić w klubie Woor, który mieści się przy Placu Wolności 1.