Płyta Ankh, zatytułowana „Tu jest i tam jest” składa się z dwunastu utworów, które zespół nagrał w latach 2004-2017. Materiał ujrzy światło dzienne w bieżącym roku. Na razie fani mogą cieszyć się EP-ką, zawierającą jedną trzecią całości. Na wstępie powiem, że nie jest to muzyka relaksacyjna, do puszczenia w gabinecie psychoterapeutycznym, ani do mycia okien, ani do odtwarzania przy piwku i dymku. To jest materiał do posłuchania, który pozostawia słuchacza nie zrelaksowanym, a przepełnionym niepo


Zbliża się trzecia dekada istnienia Opeth, a ekipa kierowana przez Mikaela Akerfeldta wciąż imponuje tym, że nie zamierza stać w miejscu. Ogromna w tym zasługa lidera, którego erudycja muzyczna wykracza daleko poza dźwięki związane z muzyką metalową.
Opeth wystartował w 1990 roku jako załoga wykonująca mroczny death metal. W tym gatunku stworzył parę albumów, a „My Arms, Your Hearse” i „Blackwater Park” są już dziś pozycjami kultowymi. XXI wiek przyniósł wielkie zmiany stylistyczne zespołu. Najpierw był kameralny, delikatny dyptyk „Deliverance” / „Damnation” (2002, 2003). Kilka lat później Opeth otworzył dla siebie nowe drzwi krążkiem „Heritage”.

Wraz ze[...]Dla wielu jedna z największych (dosłownie i w przenośni) oraz najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie muzyki progresywnej oraz jedyny słuszny wokalista Marillion. Liczący sobie 60 lat Derek William Dick, czyli Fish, jest z całą pewnością artystą uwielbianym przez fanów, a wielka ich liczba znajduje się właśnie w Polsce, do której wielki Szkot najpierw przyjeżdżał z Marillion, a od lat regularnie powraca jako artysta solowy.

Każdy z albumów, jakie Fish nagrał z Marillion („Script for a Jester’s Tear”, „Fugazi”, „Misplaced Childhood”, „Clutching at Straws”) to już dziś klasyk. Jednak u szczytu popularności kapeli, szkocki wokalista zdecydował się odejść. Osiągnięty[...]

12-13 lipca Warszawa - Letnia Scena Progresji12 stycznia w przeddzień Finału WOŚP, Kraków zadrży od mocnego uderzenia. Na deskach krakowskiego Zaścianka, zaprezentują się 4 kapele:  The SixpounderVaneHellHaven  oraz  Void Of Sympathy . Szykuje się spora dawka hałasu: siarczystych riffów, mocnych wokali, złowieszczych perkusji, ciężkich basów! A wszystko po to, by pomóc dzieciakom!

Jak w przypadku wszystkich koncertów w ramach finału, cały dochód z imprezy zostanie przekazany na WOŚP!

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 PLN do kupienia: info wkrótce
W dniu koncertu będzie można nabyć bilety w cenie 40PLN w klubie.

link[...]

Archiwum