Gitarzysta i wokalista legendarnego zespołu The Animals&Friends Danny Handley odwiedzi w środę 17 stycznia Skarżysko-Kamienna. Artysta wystąpi w klubie CBArt. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z angielskim wokalistą.
Angry and talented band, hungry to bring chaos on your stage
Ukazała się płyta koncertowa sąsiadów zza miedzy, czyli wywodzącej się z Szydłowca formacji Azyl P. Jak we wstępie do materiału napisał Marek Wiernik, kapela „mocno zaistniała na krajowej scenie rockowej, chociaż działała, tak na dobre, zaledwie kilka lat”. W latach osiemdziesiątych zespół nagrał kilka niekwestionowanych przebojów: „Mała Maggie”, „Och Lila”, „Chyba umieram”, co ważne – połączonych z rzadkimi wówczas teledyskami. Azyl P. niósł w ponurych czasach radosne rock and rollowe granie i
Roman szalał jak zwykle...
Jak sami twierdzą, ich muzyka to rock alternatywny. Słychać także wpływy grunge - Alice in Chains, czy Pearl Jam z lat 90-tych.
Debiutancka EP-ka formacji Sermon ma już prawie rock. Składa się na nią siedem utworów, które, już przy pierwszym odtworzeniu, przypomniały mi dawne brzemienia, zwane czasem Seattle Sound. Jak twierdzą sami muzycy, uwielbiają jamować i to też słychać w tym materiale. Bo oto nagle kompozycje wychodzą na chwilę ze swojego rytmu, by nawiązać do koncertowych wersji utworów formacji Primus.
W 1990 roku metalowy świat witał nową płytę formacji Judas Priest zatytułowaną „Painkiller”. Krążek ukazywał się tuż, po uniewinnieniu muzyków, oskarżonych o zamieszczenie na płycie „Stained Class” przesłań podprogowych, które miały doprowadzić do samobójstwa nastolatka w USA.
Laureaci Scyzoryka z 2015 roku w kategorii Płyta Roku "Devil’s Share" - zagrają w najbliższy czwartek w Starmanie.
Grupa Konsystorz od początku istnienia dobrze ro(c)kowała na przyszłość. Sprawy zaszły tak daleko, że dziś mogą poszczycić się swoim pierwszym albumem "...Jakby nie było jest bardzo miło...". Rozmawiałam z chłopakami m.in. o sesji nagraniowej oraz planach na przyszłość. I wiecie co? Oni się dopiero rozkręcają.

Archiwum