ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWZ

Kapela grająca rock/metal swoją działalność rozpoczynała w latach 90-tych, pod nazwą Betanal. 
Grupa założona 20 stycznia 2007 roku przez dwójkę przyjaciół Piotra i Krzysztofa. W niecałe dwa tygodnie po powstaniu do zespołu dołączyła basistka Wioletta Koźbiał. Głównie z powodu braku sprzętu, kapela grała instrumentalnego rocka. Formacja ma w swoim dorobku występy na terenie województwa świętokrzyskiego.
Black Fog to formacja z Ostrowca Świętokrzyskiego, założona w 2012 roku. Ich muzyka to mieszanka hard rocka, bluesa i stoner.
Grupa BIGQueens, grająca muzykę spod znaku szeroko pojętego rocka, powstała w 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim z inicjatywy Sławka Checiaka i Maćka Duńca.
– Kilku znajomych grających muzykę, postanowiło zrobić coś świeżego – czyli niezaszufladkowany, ambitny i pełen zapału zespół wkracza na świętokrzyską scenę rockową.
Black Dove to pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego grupa, której muzykę określić można, jako wypadkową wielu gatunków heavy metalu. W połowie 2013 roku formacja zakończyła swoją działalność.
Zespół Bruno Schulz wykonywujący muzykę spod znaku indie rocka został założony wiosną 2003 r. w Kielcach, jednak od wielu lat działa w Łodzi. Po czterech latach działalności ukazała się debiutancka płyta grupy zatytułowana „Ekspresje, depresje, euforie”. Tego samego roku formacja wystąpiła na międzynarodowym festiwalu Heineken Opener w Gdyni.
Grupa Bullshit Baby, grająca muzykę spod znaku „dirty rock”, powstała w 2006 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nieistniejący już kielecki zespół spod znaku muzyki metalcore/deathcore. Jego początki sięgają pierwszych miesięcy 2007 roku, kiedy to wykrystalizował się pierwszy skład formacji.
Zespół Beyond the Rules istnieje od 3 lat. Kapela swoją twórczość określa mianem rocka progresywnego. Ich muzykę charakteryzują rozbudowane kompozycje często odbiegające od formy radiowej piosenki.
Początek istnienia kieleckiego zespołu thrash metalowego Brainwashed datuje się na 2003 r. Po udanym debiucie scenicznym kapela regularnie koncertowała oraz pracowała intensywnie nad własnym materiałem.