ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWZ

Wiemy, że gramy głośno, wiemy że mocno, że uszy bolą ... ale ... lubimy zapierdalać... Taki radosny komunikat można znaleźć na facebook'u kieleckiej kapeli Monochrome. Pomimo, że panowie nie mogą poszczycić się zbyt długim stażem, to już jest o nich głośno.
Sami opisują siebie jako zespół związany z kilkoma zakątkami województwa świętokrzyskiego. Tokarnia, Chęciny, Kielce oraz Masłów – to właśnie stąd wywodzi się kapela z naszego regionu, Miasto Nocą.
Młodość, świeże spojrzenie na muzykę, determinacja. Te cechy w połączeniu z ciężką pracą najlepiej definiują rockową formację Medyk z Włoszczowy.
Kapela powstała jeszcze w 2002 roku w Kielcach. Fundamentem formacji jest gotycki metal. Pomysł na utworzenie takiej konwencji w stolicy województwa świętokrzyskiego pojawił się… na dziedzińcu zamku w Bolkowie.
My Madness to nowy rockowy kwartet na polskim rynku muzycznym. Ich Muzyka łączy klasyczne rockowe riffy z mocnym, charyzmatycznym wokalem. Zespół został założony przez dwóch kumpli ze szkolnych lat: Daniela Kołacza i Karola Kaługę.
Mafia to kielecka grupa wykonująca muzykę poprockową. Powstała w 1992 roku, a na początku swej działalności wykonywała własne wersje znanych hitów światowej muzyki rockowej.
Zespół powstał w 2004 roku w Nowinach. Jak sami zaznaczają, w muzyce inspirują się takimi wykonawcami jak The Beatles, Mcfly, Van Halen, czy Oddział Zamknięty. Grupa jednak nie daje się jednoznacznie zaszufladkować.
Pochodzący z Kielc zespół wykonujący muzykę klasyfikowaną jako alternatywna/reggae, powstał w 2002 roku. Laureaci Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W ich  muzyce dostrzegalne były wpływy wielu  gatunków muzycznych.