ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWZ

"Seattle Sound" z Southampton
Młoda, rozwijająca się kapela pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej. Formacja powstała wiosną 2015 roku. Ich muzyka to melodyjny rock’n’roll, którego inspiracją jest polska muzyka lat osiemdziesiątych.
Zespół powstał pod koniec 2007 roku z inicjatywy Grzegorza Osmali i Grzegorza Wilkowskiego.
Sabotage to zespół grający hybrydę klasycznego heavy/thrash metalu z hard rockiem. Muzycy nie stronią zarówno od ciężkich riffów, jak i od wpadających w ucho melodii.
Kielecki skład heavy/thrash metalowy założony w 2011 roku w Pińczowie. 
Skraffky, czyli punkowa siła wprost ze Starachowic. Formacja istnieje od 2012 roku, a tworzy ją: Rafał Mosiołek, Albert Soboń oraz Karol Wydrych.
Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Maćka oraz Kuby Bartnickich. Nazwa i styl kapeli inspirowane były zespołem Judas Priest, a w szczególności ich dziełem z 1980 roku, o tytule British Steel.
Pod tą wyszukaną nazwą kryje się kapela pochodząca ze Starachowic. Została założona jesienią 2011 roku, z inicjatywy dwóch kolegów: Emila Mytycha i Bartosza Knapińskiego.
Kapela powstała w 2009 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Formację tworzy pięciu muzyków, którzy poznali się w szkole. Swój pierwszy koncert chłopaki zagrali w Bukowej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2014 roku.
Kielecka formacja powstała 17 października 2012 roku. Zespół swoją muzykę określa jako alternatywno – progresywny rock, a na swoim koncie ma takie utwory jak: Nieczysta gra, Ty nie chcesz ranić czy Karuzela diabła.
Struna jest kieleckim zespołem, powstałym 17 marca 2012 roku, wykonującym muzykę z pogranicza takich gatunków jak rock, reggae oraz ska.
S2N to działający w latach 2004-2006 kielecki zespół muzyczny, którego twórczość można określić, jako wypadkową takich gatunków jak emo, indie oraz punk.
„OSTRZEŻENIE: Historia naszej kapeli jest długa, pasjonująca, a czytanie wciąga niczym pustynne piaski w Piasecznie. Jesteście na to gotowi?” – taki oto wpis można przeczytać na oficjalnej stronie zespołu Strzał w Głowę. Redakcja Rockonline.pl z pewnością nie będzie na swoich łamach prezentować całej legendy historycznej sandomiersko-tarnobrzeskiej formacji, ale chętnie przytoczymy kilka istotnych informacji. Tych, którzy pragną utonąć w „piaskach Piaseczna”, odsyłamy na stronę ekipy.
– Pierwsza myśl o zespole pojawiła się z końcem lat dziewięćdziesiątych, kiedy to trzech przyjaciół połączyła wspólna pasja jaką jest muzyka. Okres ten pełen był dymu papierosowego, którego zawsze było dużo w sali prób. Trzeszczący sprzęt, który wtedy w niczym im nie przeszkadzał i co najważniejsze mieli jedno marzenie, że kiedyś ich muzyka popłynie z tysięcy radioodbiorników – czytamy na oficjalnej stronie zespołu. Jak podkreślają członkowie formacji Strefa Ciszy, sny o sukcesie komercyjnym wci
– Metalowy kontynuator Sorcerera w nieco innej formie. Band ekipy z Kielc, w tym Kelthuza znanego z szeregu innych projektów muzycznych – możemy dowiedzieć się na stornie www.lastfm.pl. Niestety, podobnie jak w przypadku poprzednika, o Spiritual Demise słuch również zaginął.
Niebezpośrednia i nieszablonowa – taka jest właśnie formacja Spatium, która istnieje i koncertuje od połowy 2007 roku. Jej sterem, żaglem i okrętem jest Artur Wiśniewski – autor muzyki, wokalista i klawiszowiec w jednym.
Grupa Sorcerer, która założona została w połowie 2002 roku, jest przedstawicielem muzyki progresywnej z domieszką heavy, thrash i power metalu. Ostatnie informacje dotyczące działalności zespołu sięgają 2010 roku. Sorcerer już w 2004 roku dorobił się debiutanckiego krążka pod szyldem „Metalowa Husarya” zrealizowanego w DigiArt Studios. Wydawnictwo było dobrze przyjęte przez środowisko muzyczne.
Formacja Slaughter Of The Souls powstała w 2004 roku z inicjatywy gitarzysty Krzysztofa „Mumina” Gozdyry oraz perkusisty Marka Wącisza. Pod koniec 2010 roku kapela przystąpiła do pracy nad debiutanckim krążkiem.
– Masywny epicki metal, miażdżący pozerstwo i lewactwo – właśnie w taki sposób kielecki muzyk KelThuz opisuje swój solowy projekt pod szyldem Saluth o/o/o/.