ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWZ

"Seattle Sound" z Southampton
Rhema – kielecki zespół tworzący muzykę z pogranicza nu metalu, rap core i rocka. Zespół powstał w 1997 roku, a swoją działalność zakończył w 2008.
Młoda, rozwijająca się kapela pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej. Formacja powstała wiosną 2015 roku. Ich muzyka to melodyjny rock’n’roll, którego inspiracją jest polska muzyka lat osiemdziesiątych.
Choć grający muzykę spod znaku metalcore Another Source of Light powstał w Warszawie w 2010 roku to połowa składu zespołu pochodzi z Kielc.
Zespół powstał pod koniec 2007 roku z inicjatywy Grzegorza Osmali i Grzegorza Wilkowskiego.
Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Pawła Ciołaka oraz gitarzysty Adama Kurczyńskiego. W pierwotny skład grupy wliczali się wyżej wymienieni Paweł i Adam oraz drugi gitarzysta Wiktor Dostal, a także perkusista Dorian Naszydłowski.
Sabotage to zespół grający hybrydę klasycznego heavy/thrash metalu z hard rockiem. Muzycy nie stronią zarówno od ciężkich riffów, jak i od wpadających w ucho melodii.
W dużym skrócie o Aversji można by napisać tak: formacja metalowa z kobiecym wokalem, który generalnie da się zrozumieć. Jednak taki skrótowy opis zespołu, który stara się otwierać ludziom oczy, przekazywać istotne wartości i walczyć z kłamstwami aktualnej rzeczywistości, byłby conajmniej krzywdzący.
Czyli dawka ciężkiego rocka w wykonaniu chłopaków ze Starachowic. Ich koncertowy debiut przypada na końcówkę 2013 roku podczas Rockowych Dziadów w Sandomierzu.
Pięcioosobowy skład prosto ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Zespół został założony jeszcze pod koniec lat 90. przez trójkę przyjaciół ze szkoły średniej. Po roku nagrali pierwsze demo składające się z czterech utworów.
Czyli dwójka muzyków, którzy wspólnie tworzą muzykę z gatunku synthgaze pod enigmatyczną nazwą Amrou Kithkin. Projekt ten powstał jesienią 2011, jeszcze wtedy jako solowe przedsięwzięcie Bartka, ówczesnego wokalisty/gitarzysty łódzkiego indie rockowego zespołu ExcuseMe?!
Kielecki skład heavy/thrash metalowy założony w 2011 roku w Pińczowie. 
Formacja "Crystal Tendom" powstała 6 sierpnia 2013 roku w Busku-Zdroju.
Skraffky, czyli punkowa siła wprost ze Starachowic. Formacja istnieje od 2012 roku, a tworzy ją: Rafał Mosiołek, Albert Soboń oraz Karol Wydrych.
Kapela powstała w listopadzie 2013 roku, jednak jej ostateczny skład skompletował się dopiero rok później. Grupa Rodan podkreśla, iż w swojej twórczości skupiają się tylko i wyłącznie na autorskich numerach.
Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Maćka oraz Kuby Bartnickich. Nazwa i styl kapeli inspirowane były zespołem Judas Priest, a w szczególności ich dziełem z 1980 roku, o tytule British Steel.
Kapela składa się z czwórki młodych muzyków: Karola, Janka, Wojtka oraz Karola. Łączy ich pasja do tworzenia nieszablonowej muzyki, przy czym w kompozycjach stawiają przede wszystkim na utwory instrumentalne.
Kapela grająca rock/metal swoją działalność rozpoczynała w latach 90-tych, pod nazwą Betanal. 
Pod tą wyszukaną nazwą kryje się kapela pochodząca ze Starachowic. Została założona jesienią 2011 roku, z inicjatywy dwóch kolegów: Emila Mytycha i Bartosza Knapińskiego.
Kapela powstała w 2009 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Formację tworzy pięciu muzyków, którzy poznali się w szkole. Swój pierwszy koncert chłopaki zagrali w Bukowej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2014 roku.
Wszystko co według nas jest dobre i czemu warto poświęcić chwilę uwagi – tak na swoim facebookowym profilu reklamuje się grupa Fresh&Fanki. 
Artificial Respiration został założony wiosną 2013 roku przez dwóch szkolnych kolegów, Wojtka Potaczałę i Tomka Kruka.
Remission Blame to formacja składająca się z czterech panów. Siara, Badyl i dwie Ryby grają od 2006 roku, a ich muzyka określana jest mianem thrash metalu.
Distorted Transmission to kielecki band założony w 2012 roku. Kapelę tworzy trójka młodych chłopaków: Maciej, Mikołaj i Paweł. Muzycy mają na swoim koncie m.in. takie utwory jak: Mój cel, Miasto Grzechu, Don Simon.