Szalony Ikar znowu w Kielcach

Autor: Albert Zimny 21/08/2015 17:02

Turbo, bo o tym zespole właśnie mowa, sprawi że ściany kieleckiego klubu zadrżą i będą pękały w szwach. Kapela będzie supportowana przez dwie grupy Crowd i Internal Quiet.

Crowd powstał w 2011 roku w Krakowie z inicjatywy Wokalisty Piotra Sobczaka. Grają szeroko pojęty metal. Sami piszą na swoim fanpage’u, że członkowie mają różne upodobnania muzyczne i starają się to połączyć w jedno.

Z kolei zespół Internal Quiet został założony przez gitarzystę Sławka Papisa i basistę Andrzeja Kostrzewę w 2011 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Występowali u boku ikon polskiej sceny między innymi: Turbo, Hunter, Mech, Dezerter, czy Hey.

Na koniec perełka. Turbo – ta nazwa mówi sama za siebie. W Kielchach gościli już nie raz. Jednak są znani nie tyko w kraju, bo występowali ze światowymi gwiazdami. Grali z kapelami takimi jak Halloween, czy Sepultura. To właśnie z ich stajni wywodzą się: Awatar, Szalony Ikar, Kawaleria Szatana czy Dorosłe Dzieci.

Formacja została założona w 1980 roku w Poznaniu w składzie Wojciech Sowula (wokal), Wojciech Hoffmann (gitara prowadząca), Henryk Tomczak (bas) i Wojciech Anioł (perkusja). W 1990 roku Wojciech Hoffmann zajął pierwsze miejesce jako gitarzysta roku w plebiscycie Thrash’em All.

Natomiast 12 lat później ekipa zajęła trzy pierwsze miejsca w plebiscycie Metal Hammer. Wokalista Grzegorz Kupczyk jako osobowość roku, płyta „Awatar” albumem roku i piosenka Upiór w operze jako przebój roku.

Impreza odbędzie się 18 grudnia. Wstęp na imprezę za około 35 złotych.