Była cisza, pora na burzę. Punx w 11. odsłonie

Autor: Redakcja 01/10/2015 12:07

Wszakże to już 11. odsłona Punxperymentu, czyli mini-festu, który ma za zadanie zaprezentowanie kieleckiej publiczności niszowych artystów tworzących w szerokim nurcie „około-punkowym”.

Cios, Garota oraz dobrze znane rockonline'owym czytelnikom, Skraffky – to właśnie te kapele, będą bohaterami piątkowego wieczoru.

Pierwsza z nich, to ukraińska mieszanka punkrocka oraz streetpunka. Punkrat, Ruslan i Vadick pod nazwą Cios grają wspólnie od 2011 roku, co ciekawe śpiewają w swoim ojczystym języku.

Garota to z kolei ewidentnie polski skład, choć bardzo tajemniczy. Sami o sobie piszą: „muzykanty z miasta Lublin”. Wiadomo o nich tyle, że w swoich szeregach posiadają przedstawicielkę płci pięknej oraz to, że mięli okazję grać m.in. na Ultra Chaos Piknik z The Analogs czy naszymi kieleckim chłopakami z Pijackiej Bandy.

Na rozkładzie tego wydarzenia „przypadkowo ale fajnie” (jak twierdzą sami organizatorzy) znalazł się także punk-rockowy zespół Skraffky ze Starachowic. Można pokusić się o stwierdzenie, że muzykom wyjątkowo mocno przypadł do gustu kielecki Woor, ponieważ to już kolejny ich koncert w tym miejscu.

11-ty Punxperyment odbędzie się 23 października. Impreza staruje o 20.00.

Cena biletów wynosi 10 zł. Tradycyjnie, osoby niepełnoletnie wchodzą za free.