Koncertowa jesień. Wspak dorzuca swoje trzy grosze

Autor: Redakcja 05/10/2015 10:18

Tym razem za taki stan rzeczy odpowiadać będą trzy kapele: Gemini Abyss, Soul Plunder i Unlumination.

Gemini Abyss to łódzki projekt zapoczątkowany w 2011 roku przez trójkę przyjaciół: Marcina Czyżewskiego, Marcina Gamusa i Tomasza Wasilewskiego. Wkrótce szeregi kapeli zasiliła Klaudia Woroniecka, a następnie Wojciech Sobierajski i Maciej Malinowski.

Zespół miał już okazję zaprezentować się kieleckiej publiczności. Rok temu w klubie Tunel wystąpili razem z grupą Miryam.

Również formacja Soul Plunder nie jest obca tutejszym amatorom koncertów na żywo. Panowie mieli już okazję występować w swoim rodzimym mieście, m. in. w Kotłowni, czy Woorze. Teraz panowie (i pani!) postanowili „przetestować” studencki Wspak.

Oprócz koncertów muzycy skupiają się także na wydaniu debiutanckiego dema pt. „Forgotten Alleys”, które ma ukazać się na przełomie roku. Więcej na ten temat TUTAJ.

Ostatnia grupa zapowiadająca swoją obecność w Kielcach to Unlumination. Muzyka krakusów to szeroko pojęty metal symfoniczny „dopieszczony” melodyjnym sopranem wokalistki, Lidii Rudyk. Oprócz niej, szeregi formacji zasila: Rafał Szewczyk, Marcin Zdeb, Igor Awdiejew, Szymon Kamiński i Tomasz Magdziarz.

Start imprezy o 19.00. Wejściówki – 10 zł.

Klub Wspak mieści się przy ulicy Śląskiej 15 (tuż obok akademików UJK).