Armia z Podróżą na Wschód

Autor: Redakcja 18/07/2013 19:05

Ze względu na nastrój i klimat, będzie to wyjątkowa trasa koncertowa. Tym razem Armia przed swoimi fanami wystąpi w rozszerzonym składzie liczącym aż siedem osób, które zaprezentują intrygującą wyprawę artystyczną na Wschód. W ciągu imprez nie zabraknie klasyków na miarę Aguirre, Niezwyciężony, oraz wybranych kompozycji z repertuaru Armii, często w wersjach akustycznych.

Ciekawostką jest niebywała unikalność wydawnictwa „Podróż na Wschód”, której specyficzny klimat nadaje forma nagrań. Te odbywały się na wielkopolskich stacjach kolejowych w trakcie zdjęć do filmu pod tym samym tytułem. Warto dodać, że w realizacji obrazu „Podróż na Wschód” udział wzięli sami muzycy, a także ich przyjaciele.

Film został wyreżyserowany przez Tomasza Budzyńskiego wespół z Łukaszem Jankowskim. Jest on swobodną adaptacją opowiadania Stefana Grabińskiego „Maszynista Grot”, a jego premiera odbyła się na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu w 2011 roku.

Koncert w kieleckim Woorze odbędzie się 5 października. Szczegóły można znaleźć TUTAJ. Odsyłamy również na stronę kapeli – www.armia.art.pl, oraz na www.podroznawschod.art.pl.