Sandomierz bezkonkurencyjny

Autor: Anna Staniek 24/03/2014 01:27

Trzeba przyznać, że podczas Rundy Drugiej Szansy poziom był bardzo wyrównany. Jury na czele z Ryszardem Pomorskim, dyrektorem Pałacyku Zielińskiego, oceniając poszczególne występy nie szczędziło komplementów początkującym muzykom. Nie obyło się jednak bez konstruktywnej krytyki.

DSCF6803

Jako pierwszy wystąpiła kielecka formacja B’Boom. Podczas krótkiego występu zagrali między takie utwory jak: Morderca, Człowiek bez powiek, czy O.B.E. Komisja oceniając ich występ zwróciła szczególną uwagę na talent perkusisty Janka Krzemińskiego oraz na ciekawe aranżacje prezentowanych utworów.

Zobacz zdjęcia

Występ kapeli Strzał w Głowę był zupełną odwrotnością tego co pokazali przeciwnicy. Wprawdzie oni również zaprezentowali wysoki poziom na scenie i zebrali szereg pochlebnych opinii. Jednak kapela, a szczególnie wokalista zaserwował widzom dużo energii na scenie. Jeden z członków jury zażartował nawet, że temu muzykowi przydałaby się większa scena. Kto wie? Może będą to prorocze słowa?

DSCF6899

Jako ostatni zaprezentowali się Distorted Transmission. Trzeba przyznać, iż pomimo, że kapela mogła liczyć na duże wsparcie fanów, to jednak jury nie byli tak entuzjastycznie nastawieni na ich występ. Zwrócono przede wszystkim uwagę na młody wiek muzyków i brak doświadczenia. Na pewno czeka ich dużo pracy nad sobą. Jednak już mogą pochwalić się bardzo dobrym przyjęciem wśród odbiorów, a zwłaszcza pań.

DSCF6835

Po 10 minutach przerwy ogłoszono zwycięzców Rundy Drugiej Szansy. Strzał w Głowę w tym dniu miał zaplanowany również koncert w Sandomierzu, gdzie supportował grupę Leash Eye. Z tej przyczyny chłopaków zabrakło w Kielcach, gdy ogłaszano ich zwycięstwo.

Teraz pozostaje nam czekać na Finał IV Pałacykowego Przeglądu Zespołów „sHemat”, który odbędzie się 7 czerwca. Oprócz Strzału w Głowę, o główną nagrodę powalczą Opium i Soud Rush z Kielc oraz Raincoat ze Skarżyska Kamiennej. Jest o co walczyć, bo na zwycięzców czeka 3 tysiące złotych, a finaliści odbędą warsztaty muzyczne z Markiem Raduli.