Bruno Schulz

Autor: Redakcja 14/05/2013 22:29

Po sukcesach jakie przyniósł z sobą 2007 r. kapela nie zwalniała tempa. Pod koniec 2008 r. kieleccy muzycy podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, znaną ze współpracy z m.in. Kultem, Kalibrem 44, czy Pidżamą Porno. W konsekwencji tego wydarzenia w lutym 2009 r. światło dzienne ujrzał drugi longplay zespołu noszący tytuł „Europa wschodnia”. Wydawnictwo zostało nie tylko wysoko ocenione przez krytyków, ale cieszyło się również dobrym odbiorem wśród słuchaczy.

Kwiecień 2010 r. przyniósł wszystkim fanom kolejny album zespołu. „Nowy lepszy człowiek” jak brzmiał jego tytuł doczekał się m. in. recenzji w Teraz Rocku w której przeczytać możemy: Gdyby utworów Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie.

16 lutego 2013 nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się czwarta płyta zespołu Bruno Schulz „Wyspa”. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak. Pierwszy singiel „Z bliska” dotarł do 2 miejsca listy przebojów Radia Eska Rock oraz zagościł na antenach polskich rozgłośni radiowych takich jak: Trójka, Czwórka, Jedynka, Eska Rock i wiele wiele innych. We wrześniu 2013 do rozgłośni trafił drugi singiel z płyty „Wyspa” - „Nawet z Tobą”. 

W marcu 2013 miesięcznik Teraz Rock uznał formację za jeden z najważniejszych debiutów ostatniej dekady. Zespół obchodził w ubiegłym roku swoje 10 urodziny.

liniakk

Skład: Karol Stolarek – wokal/elektronika/teksty, Marcin Regucki – gitary, Wit Zarębski – bas

Miejscowość: Kielce

liniakk