Corruption

Autor: Redakcja 22/05/2013 23:09

Przyszłość tego zespołu nie byłaby tak oczywista, gdyby nie opatrzność „Anioła” Piotra Wącisza, który jako jedyny człowiek ze starego składu, tworzy obecne Corruption.
Na początku 2003 roku formacja wystąpiła jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di Anno. Muzycy w swoim dorobku mają także występy na Metalmanii w 1995 i 2006 r. oraz na Przystanku Woodstock w 2003 r. W lutym 2011 album “Bourbon River Bank” został nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii “Album Roku – Metal”. Grupa może się pochwalić również występem przed Deep Purple w katowickim Spodku. 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Batlle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem. Obecnie Corruption pracuje nad najnowszym wydawnictwem „Devil’s Share”.

liniakk

Skład: Piotr „Anioł” Wącisz – gitara basowa/wokal wspierający, Łukasz „Chuck Rebel” Adamczak – wokal, Jacek Hiro – gitara, Robert Zembrzycki – gitara, James Stewart – perkusja

Miejscowość: Sandomierz

liniakk