Nie umarliśmy. „RoCKonlajn” powraca!

Autor: Redakcja 10/02/2016 14:36

 

Trochę nas nie było w świecie żywych, ale zgodnie z zapowiedzią: będziemy dalej pchać ten świętokrzyski wózek. Co ciekawe, od teraz strona RoCKonline.pl będzie funkcjonować w przelocie vol. 2.0!

Portal jest znacznie bardziej przejrzysty. Znane Wam barwy biało-czarno-czerwone kryją pod sobą o niebo bardziej funkcjonalny CMS, który ułatwi życie zarówno nam, jak i internautom. W oczy rzuca się między innymi zmiana układu zamieszczonych informacji. Przestarzała forma zastąpiona została współczesną, do granic możliwości wykorzystującą przestrzeń małej strony o charakterze informacyjnym.

Najwięcej zmian odczują jednak użytkownicy urządzeń mobilnych. To właśnie z myślą o Was konstruowaliśmy nową odsłonę RoCKonline.pl. Strona jest responsywna, dzięki czemu od teraz jej przeglądanie na telefonach komórkowych oraz tabletach będzie przyjemne i wygodne.

Mamy również nadzieję, że docenicie fakt umieszczenia pod artykułami pluginów umożliwiających wstawianie komentarzy poprzez portal społecznościowy Facebook.com. Chcemy w ten sposób ożywić dyskusje na  temat muzyki rock-metal województwa świętokrzyskiego.

(Niemalże) bez zmian pozostaje zakładka KONCERTY. Ale również tutaj spotka Was miła niespodzianka. Dotychczas w dziesiątkach informacji na temat zagranych gigów trzeba było doszukiwać się najbliższych imprez. Zmieniliśmy to, odseparowaliśmy zapowiedzi od przestarzałych newsów.

Wraz z zakończeniem pasma audycji RoCKonline.pl w Radiu FRI, zrezygnowaliśmy również z działu RoCKlista. Nie wykluczamy, że kiedyś do tej formuły wrócimy. Póki co, proponujemy nasz nowy dział OFFTOP, w którym planujemy zamieszczać teksty o kapelach i nowościach płytowych spoza województwa świętokrzyskiego. Będziemy łapać się przeciwnych ciekawostek, także tych wyjętych z ram muzycznych.

Czy to koniec naszych wewnętrznych modernizacji? Zapewne nie, bo na stronie wciąż kryje się kilka chochlików, które musimy wywabić i zamordować, na śmierć. Pewnie trochę to potrwa…

Potrzebujemy także rąk do pracy. Szukamy chętnych z województwa świętokrzyskiego i nie tylko! Priorytet – Kielce, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Jędrzejów, Włoszczowa, Sandomierz itd. Zapraszamy :)