Znów skosztujemy suchej kiełbasy

Autor: Maciej Wadowski 18/02/2016 15:23

Nie musieliśmy na nich długo czekać. W niedzielę 13 marca Kielce zagoszczą na szlaku cienkiej pomarszczonej trasy zespołu Kabanos. Szykuje się ponownie totalny roz….dól  w Woorze.

Kabanos powstał w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenona Danona (teraz Kupatasy) i Zbyszka Szajbnera. Panowie w początkach swojej działalności śpiewali do wyciętych pokładów z muzyki takich grup jak: System of a Down, Limp Bizkit, czy Faith No More. Utwory cechowały się absurdalnymi tekstami i cytatami z filmów Stanisława Barei.

Kabanos bez większych problemów zapełnia kluby muzyczne w naszym kraju. Kapela zdobyła w sierpniu 2013 roku Złotego Bączka na Przystanku Woodstock. Natomiast rok później zespół na festiwalu organizowanym przez Jurka Owsiaka zagrał najdłuższy w swojej karierze koncert. Panowie przebywali na scenie 2 godziny i 55 minut. We wrześniu zeszłego roku na rynku ukazał się najnowszy album Kabanosa „Balonowy album”.

Przed Kabanosem w Kielcach wystąpi punk rockowa kapela z Żyrardowa Pull The Wire.

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19. Drzwi Woora zostaną otwarte sześćdziesiąt minut wcześniej. Bilety kosztują: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).